EEN EN ANDER OVER OFFICIEELE MILITAIRE LITERATUUR. Sedert het jaar 1831 worden door het Departement Tan Oorlog Alge- meene Orders uitgegeven, waarin de verschillende voorschriften, instruc- tiën, reglementen enz. zijn vervat. Deze orders behooren in het bezit te zijn van elk officier, die dan tevens verplicht is ze bij te werken. Het is duidelijk dat bij een steeds toenemend getal orders, dit bijwerken in de oorspronkelijke jaargangen weldra zeer moeielijk uitvoerbaar werd. Toen bovendien de vroegere jaargangen uit verkocht waren en niet werden herdrukt, bleek het samenstellen eener verzameling op de Alg. Orders weldra eene behoefte en daar het Departement van Oorlog dien arbeid niet tot zijne taak rekende, was het niet te verwonderen, dat particulieren de hand aan het werk sloegen. Achtereenvolgens zijn op die wijze verschenen verschillende „Ver zamelingen op de Algemeene Orders" en laatstelijk het tegenwoordige „Recueil Militair" van Luijmes en Boers. Dit werk laat, wat bruikbaarheid aangaat, niet veel te wen- schen over, wel te verstaan op het tijdstip der uitgave, en nog hoogstens een jaar of vijf later. Maar het is niet geschikt om bij gewerkt te worden door inplakking, dewijl in de verschillende tabellen en prijslijsten nagenoeg geen ruimte is opengelaten voor eventueele tusschenvoegingen. Met de uitgifte der A. O. N°. 41 van 1883 is dit werk officieel geworden, en nu richt het Dep. v. O. zijne Alg. Orders er zooveel mogelijk op in, om in het Recueil Militair te worden ingeplakt. Dit is echter niet veel meer dan een halve maatregel, vooreerst omdat de officieren, die de laatste uitgave van het Recueil Militair nog niet bezitten, het ook niet kunnen bijwerken en er dus niet mede zijn gebaat; ten tweede omdat de Alg. Orders

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 448