448 spiranten aanzienlijk zal toenemen en men met vertrouwen kan ver wachten, dat jaarlijks een dertigtal officieren van de militaire school verkregen kan worden. Hierbij gevoegd de officieren, afkomstig van de koninklijke militaire academie, dan zal dat aantal m. i. voldoende zijn voor de aanvulling der verliezen bij het Indische officierskorps der infanterie; de overige wapens kunnen alleen van de academie gerecruteerd worden. Bovendien komt het mij voor, dat de uitbreiding van de gelegen heid, om in Indië den officiersrang bij de infanterie te bereiken en de daarmede gepaard gaande inkrimping van de gelegenheid in Ne derland, aanleiding zal geven, dat meer en goed kader van het Ne- derlandsche bij het Indische leger zal overgaan, waardoor ook het aantal adspiranten voor den officiersrang grooter en dus de keuze ruimer zal worden, hetgeen in alle opzichten in het belang van het leger zal zijn. Het doel van dit opstel is echter niet de opleiding tot officier te bespreken, doch de regeling der traktementen. Zooals in den aanhef werd gezegd is een der voornaamste grieven het verschil in trakte ment voor gelijke rangen bij de verschillende wapens of diensten. Daar tegenwoordig voor alle officieren nagenoeg gelijke eischen worden gesteld, en waar dit niet geheel het geval mocht zijn er m. i. geene reden bestaat dat te veranderen, komt ook mij eene dergelijke bepaling onbillijk voor. Niet minder onbillijk is het bepaalde in het tarief No 21, waarbij wordt aangegeven aan welke officieren en voor hoeveel rijpaarden in demniteit voor fourage wordt toegekend. Officieren, aan wie het nimmer zal te beurt vallen hunnen dienst te paard te moeten ver richten en die dan ook bijna nooit dienstpaarden houden, worden voor indemniteit voor fourage uitgetrokken. Ja, zij worden zelfs voor indemmiteit voor fourage voor twee paarden uitgetrokken, terwijl an dere officieren, die hunnen dienst wel te paard moeten verrichten, slechts voor één paard ontvangen. Het is dus eene vermomde traktementsverbooging en die ook slechts enkele bevoorrechten ten goede komt. Ik zal in de volgende bladzijden trachten eene korte schets te geven van de wijze, waarop volgens mijne meening eene betere regeling

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 459