452 luitenant-kolonel zijnde f 700. 's maands. kolonel 1000. De gepasseerden en de overgeplaatsten van andere legers, wapens of diensten rekenen van dezelfde ancienneteit te zijn als de onmid dellijk boven hen geplaatsten in de ranglijst. Indemniteit voor paardenfourage zou alleen moeten worden uit gekeerd aan hen, die hunnen dienst te paard moeten verrichten en slechts voor het aantal paarden, dat zij voor hunnen dienst noo- dig hebben. Eene uitzondering voor de hoofdofficieren acht ik hierop wenschelijk. De indemniteit voor fourage voor één paard en voor twee paarden is te klein en door mij gesteld op f 25 en 35. De volgende indemniteit zou dan moeten uitgekeerd worden aan de daarop rechthebbenden De hoofd-en subalterne officieren der cavalerie ontvangen fourage indemniteit voor één dienstpaard meer. De hoofdofficieren, die tijdelijk niet in het bezit zijn van één dienstpaard, bij de cavalerie van twee dienstpaarden, ontvangen ge durende dien tijd daarvoor ook geen indemniteit De subalterne officieren, die tijdelijk niet in het bezit zijn van het aantal dienstpaarden, waarvoor zij fourage-indemniteit zouden genieten, ontvangen gedurende dien tijd de indemniteit niet. Yerder zoude het wenschelijk zijn om de subalterne officieren, die betrekkingen bekleeden, waaraan hoogere eischen kunnen en moeten worden gesteld, waaraan meerdere werkzaamheden of groote geldelijke verantwoording zijn verbonden, toelagen tè geven boven het hun toekomend tractement. Die toelagen zou ik gesteld willen zien voor kapiteins op f 50 en voor luitenants op f 25. Bij eene dergelijke regeling zoude maandelijks aan traktementen worden uitbetaald waarbij voor de berekening van den diensttijd, De kolonels v luitenants-kolonels majoors n kapiteins luitenants fourage voor 5 paarden

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 463