- 484 i 5 bataljons Infanterie, I 3 eskadrons Cavalerie, Totaal2 batterijen Bergartillerie, 1 compagnie Vestingartillerie, 1 Bombay. 1 compagnie Genietroepen, I Hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat onder deze troepenmacht worden gevonden aan Britsche afdeelingen: 1 bataljon Infanterie, 1 batterij Bergartillerie (met Inlandsch personeel) en 1 compagnie Vestingartillerie; terwijl de overige afdeelingen Britsch-Indische troepen zijn. (3) Eindelijk wordt hierbij in herinnering gebracht, dat het 28e regi ment Bombay Infanterie (depot te Malegaon) in 1885 deel uitmaakte van de Indische Brigade, onderdeel der Britsche expeditionnaire troe penmacht voor Soeakim. Een niet onaanzienlijk gedeelte der troepenmacht van het gouver nement van Bombay bevindt zich dus buiten dit presidentschap. Ten slotte behoeft niet te worden betoogd, dat bij een oorlog met Rusland aan de grenzen van Britsch-Indië tot versterking der in Britsch-Indië ageerende troepen niet mag gerekend worden op de brigade van Adenal maakt deze een onderdeel uit van het leger van Bombay. Politisch en strategisch toch is de positie van Aden c. a. bij eiken oorlog met eene Europeesche koloniale mogendheid voor van het leger van Quetta. Thai Chotiali. Ale regt. Britsche Inf., 17e regt. Bombay Inf., 26e regt. Bombay Inf., le regt Bombay Cavalerie (Lanciers), 1 batterij Bergartillerie, (2) 1 compagnie Vestingartillerie. 20e regt. Bombay Inf., 2e batterij Bergartillerie van Bombay. (1) (1) Inlandsche Artillerie. De le bergbatterij ligt te Poona in garnizoen. (2) Britsche Artillerie, waaraan is toegevoegd Inlandsch personeel. Zie het eerste stuk van dit opstel. In het derde stuk van het eerste gedeelte van dit opstel zie pag. 1001, jaargang 1885 is onder Quetta foutief opgegeven 2 compagnieën Ves tingartillerie; moet dus, zooals nu blijkt, zijn1 batterij Bergartillerie en 1 compagnie Vestingartillerie. De Bengal Army List heeft te weinig gedetailleerd. (3) Zie pag. 1010, jaargang 1885, waarin alleen van Britsch-Indische troepen sprake is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 495