528 dat op den 4en Januari, toen de ontscheping van de geregelde troe pen voleindigd was, 2800 man aan het gevraagde aantal ontbraken. De opmarscb der troepen werd toen uitgesteldmen liet zelfs weder een gedeelte zich inschepen en de kleine vorsten uit de buurt werden gedreigd, dat zij aan hun lot zouden worden overgelaten, indien zij niet onmiddellijk een groot aantal dragers zonden en voor hun tegenwoordigheid borg stonden. Buitendien werden het Inlandsche regiment van Wood en de twee regimenten uit West-Indië voor eenige dagen in dragers getransformeerd eenige highlanders van het 42e regiment droegen zelfs gedurende een marsch als vrijwilligers lasten, maar men veroorloofde hun niet een arbeid te verrichten, waartegen Europeanen onder een dergelijk klimaat niet bestand zijn. De kooplieden van Cape-Coast-Castle zonden hun bedienden, men requireerde de dragers uit die plaats overste Colley omsingelde op een nachtelijken tocht een dorp vol deserteurs op 16 kilometers (10 mijlen) afstand van de verbindingslinie, nam hen gevangen en ver brandde het dorp. Andere officieren maakten soortgelijke expeditiën, en de inboorlingen, welke betrapt werden op het aansporen tot desertie, werden ter dood veroordeeld, doch die straf werd niet aan hen voltrokken- Deze krachtige maatregelen hadden den gewenschten uitslag; de dragers stroomden toe, de opmarsch werd voortgezet, en in 14 dagen, zegt de luitenant-kolonel Colley, waren alle moeielijkheden overwon nen. De krijgsverrichtingen konden met zooveel snelheid worden voortgezet, dat in 3 weken tijds Amoaful verslagen en Coomassie verbrand werd en de troepen den terugtocht konden aannemen. De bijzonderheden der instructie, door Colley vastgesteld, zijn zoo belangrijk, dat het nuttig is ze hier weer te geven „De transportdienst zal in 2 deelen verdeeld worden: de korps- transportdienst en de algemeene transportdienst. Bij den korpstrans- „portdienst komen al de dragers, die voor vast bij de regimenten in- „gedeeld zijn zij volgen de troepen. De officier belast met den transport dienst zal onder de orders komen van den commandant van het regiment. „Bij den algemeenen transportdienst komen de dragers, die moe- „ten zorgen dat de proviandeeringen en de communicatie tusschen „Cape-Coast en de colonne verzekerd worden. Zij zullen altijd tusschen „bepaalde stations werken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 539