529 - „Yoor deze transporten zal de weg van Cape-Coast naar de Prah in „4 sectiën verdeeld wordenvan Cape-Coast tot Dunquah (30 kil. „5, 19 mijlen). Yan Dunquah tot Mansu (25 kil. 5, 16 mijlen). Yan „Mansu tot Yancoomassie-assin (37 kil., 23 mijlen). VanYraneoo- „massie-assin tot de Prah (24 kil., 15 mijlen). Andere sectiën zullen gevormd worden, wanneer de troepen de „Prah zullen zijn overgetrokken. „Op ieder der zes ambulance-stations Accroful, Yancoomassie-fantie, „Sutah, Yancoomassie-assin en de Prah zullen permanent 35 hangmatten „met dragers gestationneerd worden, 15 om iederen dag met of zonder zie- „ken naar het achterwaarts gelegen station te gaan, en den volgenden dag „met voorraad terug te komen, de anderen blijven in reservede af- „stand tusschen de stations was van 15 22 kil. (9 a 15 mijlen). „Zooveel mogelijk blijven de inboorlingen van denzelfden stam bij „elkander alle mannen moeten zijn ingeschreven en een nummer hebben. „De officieren van den transportdienst zullen de officieren van de „intendance van hun station inlichten over het beschikbare aantal dragers. „Iedere chef van een detachement dragers zal voorzien zijn van een „zakboekje. Het regu, afgegeven door den officier die de getransporteer de voorraden in ontvangst neemt, zal als bon dienen voor de uitbe taling van het loon aan de dragers. „De dragers zullen bij den terugkeer van iederen tocht door hun „officier in'persoon betaald worden. „Zoo mogelijk zal één dag rust vergund worden na 4 dageu werken. „De officieren zullen de klachten in tegenwoordigheid der klagers „onderzoeken; kleine misdrijven zullen gestraft worden met boeten; „lichamelijke straffen zullen alleen worden toegepast voor ernstige mis drijven, en mogen slechts zelden 25 slagen te boven gaan. „Flinkheid en geduld zijn de hoofdvereischten voor den omgang „met de inboorlingenmen kan zich onherstelbare nadeelen op den „hals halen, wanneer men den lieden, van wie men voor de transpor ren afhangt, schrik inboezemt. Welwillende aanmoedigingen werken „meer uit dan bedreigingen." Overste Colley schat het aantal dragers, dat benoodigd is voor een bataljon Engelsche infanterie, bestaande uit 30 officieren en 650 man schappen, op 654 man, gespecificeerd als volgt:

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 540