73 „de scholen gedetacheerde kader." Is die eisch verkregen, dan kan zonder bezwaar tot eene betere regeling van het onderwijs zelf worden overgegaan. De drang tot eene overhaaste schijnafrichting, die uit den aard dei- zaak tot niets kan leiden dan tot teleurstelling, is dan van zelf verdwenen. Bewapening. Op 1 Januari 1885 waren in Nederlandsch-Indië aanwezig 50367 geweren, waarvan 16000 in voorraad in de magazijnen. Gedurende 1884 moesten 71 geweren als vermist worden afge schreven Waarschijnlijk zullen die geweren grootendeels in het Ko loniaal Verslag van Tengkoe di Tiroe in den voorraad zijn bijgeschreven. Met veel genoegen zien wij, dat de nieuwe bergbatterijen zeer spoedig hier zullen aankomen en dat drie kleine stalen mortieren ter beproeving worden uitgezonden. Hopen wij dat deze mortieren onze ludischo bergartillerie zullen geven, wat zij nog altijd zoo hoog noodig heeft, nl. een juisten worp op korte afstanden. Kleeding en Uitrusting Over de kleeding is reeds zooveel gesproken en geschreven, dat wij hier zonder commentaar het daaromtrent medegedeelde uit het Kol. Versl. overnemen. „In 1883 werd eene beslissing voorbereid, zoowel nopens de vraag „of de vorm dor militaire kleeding moest worden gewijzigd, als om- „trent de invoering van een nieuw hoofddeksel voor de troepen. Om- „trent beide punten is thans voor zooveel de mindere militairen „betreft eene beslissing genomen en nog in den loop dezes jaars „zullen een aantal serge-tuniques, naar het nieuw aangenomen model „vervaardigd, worden uitgezonden, alsmede een deel der benoodigde „helmhoeden en nieuw model kwartiermutsen. Gaandeweg zal het „geheele leger met die kleedingstukken worden uitgerustdoch eerst „later, als de practijk ook omtrent de ondergeschikte punten uitspraak „zal hebben gedaan, zal eene nieuwe gedetailleerde beschrijving det „kleeding worden samengesteld, ter vervanging van die, welke bij „Algemeene Order van 1868 N°. 57 ter kennis van het Indische leget „werd gebracht. Eene beslissing omtrent de voorgenomen wijziging „van de uniform der officieren behoort te wachten op het- „geen de ondervinding zal leeren met betrekking tot de details dei

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 84