74 „eerlang in te voeren nieuwe kleeding voor de troepen. „Tevens is, na deugdelijke proefneming, eene wijziging gebracht in „de samenstelling van het schoeisel der manschappen, waardoor dit „beter voldoet aan de eischen van duurzaamheid en doelmatigheid. „Eindelijk is, in verband met de invoering van de nieuwe uniform, „bij wijze van overgangsmaatregel eenige verandering gebracht in de „uitrusting der suppletie-troepen en zijn ook de verouderde voorschrif- „ten omtrent het verschaffen van zoogenaamde scheepskleeding aan „repatrieerende militairen herzien." Huisvesting. Onder dit hoofd geeft het Kol. Versl. een overzicht van de in 1884 gemaakte vorderingen aan de verschillende thans onderhanden zijnde bouwwerken. Over 't algemeen schijnen die werken behoorlijk voor uit te gaan, behalve bij het nieuwe kampement te Malang, waar- „van het Yersl. zegt: „Bij den bouw van de officierswoningen „en kazernes voor een veldbataljon te Malang werd door den „aannemer minder voortvarendheid betracht, dan men meende „te mogen verwachten." Hoeveel die voortvarendheid ook nu nog te wenschen overlaat, vindt men toegelicht in een recent bericht uit Malang in de „Locomotief" van 7 Dec. jl., luidende: „De militaire gebouwen van het nieuwe officierskampement zul- „len, zonder dak, een tweeden westmoeson moeten trotseeren. Tot „heden werd er ten minste niet aan gewerktboomen en struiken „groeien reeds in de ledige kamers." Het schijnt dus wel tijd te worden, daaraan eens iets te doen gewoonlijk komen die nalatigheden op groote schade voor den lande neer. 't Is toch zeker niet de bedoeling, de officierswoningen in serres of tuinen te herscheppen. Gezondheidstoestand. De algemeene gezondheidstoestand was in 1884 zeer gunstig in vergelijking met het vorige jaar, zooals uit ommestaand staatje blijkt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 85