100 alang a,lang zoo hoog mogelijk opgroeien, dan brengt men daardoor het terrein meer met de werkelijkheid overeen en kan van die dekkingsvoorwerpen tevens partij worden getrokken bij het vuren in verspreide orde. M. v. S. De nachtelijke aanval der Anamieten op de Ffansche bezetting van Hue op 5 Juli 1885. Wij laten hieronder volgen het officieel rapport van den generaal De Courcy, bevelhebber der Fransohe troepen in Tonkin, over boven staande gebeurtenis. De bevelhebber, geëscorteerd door een bataljon zouaven en eene com pagnie jagers, debarkeerde den 2^' Juli ten 11 u. v. m. te Thuan-An, waar bij ontvangen werd door onzen zaakgelastigde en door twee mi nisters van den koning van Anam. Ten 3 u. n. m. van dienzelfden dag kwam hij te Hué aan, waar hij door het Fransche en het Anamitische geschut werd gesalueerd. De besprekingen omtrent de plechtige overhandiging der geloofsbrieven, waarvan hij de drager was, namen onmiddellijk een aanvang; tenge volge van lastige etiquette-quaestiën werden zij echter zeer bemoeielijkt en hadden geen resultaat. De voornaamste moeielijkheden werden ver oorzaakt door de blijkbare tegenwerking van twee ministers, dien van eeredienst en dien van oorlog, die, onder voorwendsel van ziek te zijn, alle aanraking met ons vermeden en onzichtbaar bleven. Den 3en besloot de generaal den loop der onderhandelingen met het hof af te wachten en deed de pas ontscheepte troepen in het aan Frank rijk afgestane kwartier hun intrek nemen. De sterkte van de Fransche bezetting van Hué was als volgt eene compagnie van het le regiment marine-infanterie, die het aan Frankrijk afgestane kwartier in de citadel bezettesterkte4 officieren, 185 man; twee compagnieën van het 4e regiment marine-infanterie, gelegerd nabij de Fransche legatie; sterkte; 3 officieren, 47 man en 3 officieren, 103 man; eene batterij marine-artillerie; sterkte 2 officieren, 28 man, 4 berg vier ponders, 6 twaalfponders, 3 revolverkanonnen en 2 mitrailleuses. Totaal 12 officieren en 3G3 man.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 111