299 is aangewezen. Een reclamant wordt dan ook, na het verstrijken van dien bepaalden termijn, niet uit het arrest ontslagen, het arrest houdt van zelf op.* Art. 55 R. L. is slechts van toepassing, wanneer door den comman deerenden officier van het garnizoen van de bevoegdheid, om iemand in preventieve heehtenis te stellen, is gebruik gemaakt, maar het arrest van den reclamant, door den wetgever gebiedend voorgeschreven, kan nocli door den commandeerenden officier, noch zelfs door den krijgsraad wor den gewijzigd of opgeheven. De verdeeling van het ration gras en gaba bij de cavalerie. Het ration gras en gaba voor een paard der cavalerie per dag bediaagt 2,5 Kg. gaba en 25 Kg. gras. Dit is voor onze paarden voldoende. Het is echter niet hetzelfde, op welke uren en in welke gedeelten die rations worden gevoederd. De tegenwoordige verdeeling van het ration gaba voor de cavalerie paarden is als volgt: 's morgens om 5^ uur 0.83 Kg. 's middags ^1 0.83 's middags 4| 0.83 De verdeeling van het ration gras is als volgt: 's morgens om 7 of 9 uur n/d exercitie 5 Kg. id. „10 5 's middags „1 5 id. 4i 5 's avonds „8 5 We zullen eens trachten na te gaan, in hoeverre die verdeeling doel matig is. Dagelijks kan men zien, dat de paarden het ration gras, dat na de instructie of de exercitie gevoederd wordt, om 10 uur nog niet op hebben, en toch krijgen zij op dit uur weer een nieuw. Het ration na het in rukken wordt zeer onregelmatig gevoederd komt men om 9 uur te huis, dan geeft men het op dat uur, terwijl op dagen dat niet gereden wordt, men het om 6>- uur toedient na den staltijd. Aangezien echter de troep viermaal, het depoteskadron vijfmaal per week uitrukt, zoo wordt, de Zondag meegerekend, bij de veldeskadrons driemaal en bij het depot eskadron tweemaal per week omj 6} uur 's morgens gras gevoederdop de

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 310