409 toegelaten, op half bladduidelijk leesbaarmet eene andere hand dan die van den auteurgeschreven zijn in de Nederlandsche taal. Beknoptheidindien zij althans niet te kort doet aan de eischen van het onderwerp, strekt tot aanbeveling. De schrijvers geven hun naam niet op, maar teekenen hun antwoord met een motto en zenden dat, met een verzegeld naambillet dat hetzelfde motto aan de buitenzijde met dezelfde hand geschreven als het stuk, tot opschrift heeft, vrachtvrij aan het Bestuurslid, tevens Secretaris der Ver- eeniging: G. N. H. Schultz van Haegen, Gep. Ritmeester te 's Graven- hage en wel A. Vóór 1 Maart 1887. B. Vóór 1 Mei 1887. C. Yóór 1 Januari 1888. Wat na dien tijd inkomt, wordt onbeoordeeld ter zijde gelegd. Voor het bestgekeurde en op zichzelf goede antwoord van elke prijs vraag, wordt eene som van vijfhonderd gulden uitgeloofd. De Jury, door het Bestuur te benoemen, zal voor elke vraag uit min stens drie leden bestaan. De aldus bekroonde antwoorden worden het eigendom der Vereeniging die ze publiceert, naarmate de stand der kas het toelaat. Met het oog op deze omstandigheid mogen de antwoorden geene mededeelingen be vatten, welke niet voor publicatie geschikt zijn. Tot de bekroning met een gedeelte van den uitgeloofden prijs, waarmede de publiceering al of niet verhonden kan zijn, gaat het Bestuur niet over, dan na zich van de toestemming des schrijvers verzekerd te hebben. Het Bestuur der Vereeniging houdt zich het recht voor, om ook niet bekroonde antwoorden, volgens met de schrijvers overeen te komen voor waarden, te publiceeren. Van de bekroonde antwoorden, die door de Vereeniging worden uit gegeven, mogen de schrijvers geene nieuwe of verbeterde uitgave, noch ook eene vertaling in het licht zenden, zonder daarvoor de toestemming van het Bestuur verkregen te hebben. Desertie in Nederland. In het Militair Blad vinden wij een request, door den heer G. J. W. Koolemans Beijnen gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin de adressant wijziging verzoekt van het Crimineel Wetboek, ten

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 420