509 Ook hij ziet, evenals zoovelen, de toekomst van Nederlandsch-Oost- Indië met zorg te gemoet, getuige de verklaring: „Toch zijn wij niet gerust. Ook ginds is de hemel niet helder; zwarte, „dreigende wolken beginnen zich saam te pakken; reeds vernemen wij „in de verte het rommelen yan den donder. Naar onze meening is het onweer in den laatsten tijd niet van de lucht af geweest en dat alles tot nog toe zoo betrekkelijk goed is af- geloopen, is zeker meer geluk dan wijsheid; bij een ernstig onweer, waarbij de bliksem krachtig en op verschillende plaatsen inslaat, moeten de zaken verkeerd loopen. Ook de Heer C. is blijkbaar van meening dat niet meer als voorheen de Grod van Nederland jusschenbeide zal komen, om onheilen te verhoe den, daar waar wij zelf door gebrek aan voorzorgen niets hebben gedaan, om op onverwachte gebeurtenissen voorbereid te zijn en de spreuk hebben verwaarloosd: „Aidetoi, et Dieu t'aidera." Hij heeft daarbij waarschijnlijk evenals wij gedacht aan den veldheer, die nimmer verzuimde vóór deu slag de hulp des Allerhoogsten in te roepen, maar daarbij tevens het verzoek voegde om, indien die hulp niet kon worden verleend, haar ten minste ook aan de tegenpartij te onthouden, met de verzekering het dan wel alleen te zullen klaren. Evenals hij eindigen wij ten slotte met de vraag: „Aan de hand van „het verleden wordt de geschiedenis der toekomst geschreven. Nog hult „zij zich in nevelenwat 2al 't zijn als straks op de vleugelen „des tijds de adem van den stormwind ze heeft weggevaagd April 1886. N. De Machinist der Koninklijke Neder- landsche Marine. Zijn positie en behan deling; door J. G-. B. oud-Marine-niachinist. Onder dezen titel verscheen onlangs bij de uitgevers Thieme te Nij megen eene brochure, waarin de schrijver eenc lans breekt voor de ma chinisten der Kon. Ned. Marine. Zijn deze landsdienaren voor het grootste deel geassimileerd aan ver schillende onderoffiersrangen, aan die miskenning moet volgens den schrij ver een einde komen, gelijk zulks bij de Engelsche en Amerikaansche 1886, Dl. 1. 33

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 520