BOEKAANKONDIGING. Marineblad. Bijblad op de verslagen der Yereeniging tot behandeling van op de Zeemacht betrekking hebbende onderwerpen. N°. 1, Mei 1886. Helder, C. de Boer Jr. Zooals de lezers zich wellicht zullen herinneren, werd korten tijd geleden op het voetspoor van de te 's Hage bijeenkomende „Vereeniging ter „beoefening der krijgswetenschappen" te Helder eene „Vereeniging" gecon_ stitueerd tot behandeling van „op de Zeemacht betrekking hebbende „onderwerpen. Die Vereeniging nu heeft ten rechte gemeend een eigen orgaan, een Marineblad, niet te kunnen ontberen, dat door het verspreiden, buiten de Vereeniging, van betrouwbare gegevens, van berichten omtrent de ver richtingen onzer Marine, van juiste beschouwingen omtrent Marinetoe standen, enz. de belangstelling van de Natie in de Marine zal weten leven dig te houden. De nagenoeg absolute stilzwijgendheid, welke tot voor weinige jaren omtrent de Marine werd in acht genomen, heeft dus plaats gemaakt voor openbare behandeling eene evolutie, welke der Marine stellig ten goede zal komen. Het Marineblad zal zoo mogelijk maandelijks verschijnen; voor niet- leden der Vereeniging kost het abonnement slechts f 3. per jaar, eene som, die iedereen in de gelegenheid stelt, om het „jongske" bij zijne eerste schreden ook voor eene Redactie immer de moeielijkste te steunen- De eerste aflevering bevat o. i. eenige lezenswaardige beschouwingenen mededeelingen over goedgekozen onderwerpenom eenigszins over den inhoud te kunnen oordeelen, laten wij dien hier volgen: Reis van Z. M. Atjeh van Texel naar Curacao en verdere verrichtingen in de West-Indiën. De vischtorpedo bij de Nederlandsche Marine door P. F. H. Volcke. Z. M. Instructiekorvet „Nautilus." Z. M. schroef-

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 102