92 stoomschip 4° kl. „Java". Opleiding v. Scheepsjongens, a. Kort versla gder kweekschool voor zeevaart. Loodswezen. Artillerie Materiaal van de Spaansche Marine. Oefeningen met Whitehead-torpedo's. Opgaven betreffende repeteergeweren en snelladers, ingevoerd bij verschillende mo gendheden. V. Tijdschrift, gewijd aan deElectro-Tech- niek, geredigeerd door A. C. Hissinlt. Eerste jaargang 1886; Eerste aflevering. Batavia, Ogilvie Go. Dit tijdschrift is, zooals het prospectus vermeldt, bestemd om een ge trouw beeld te leveren van de bewegingen, die in electro-technische kringen worden waargenomen. Het zal daartoe verschijnen in maandelijksche afleveringen, die per jaar 12 tot 25 vellen druks of zoo mogelijk meer zullen beslaan. De prijs per jaargang is f 10. „Vergis ik mij niet," zegt de redacteur, „dan vindt de electro-techniek „ook ten onzent die mate van waardeering, waarop zij zoo te recht aan spraak mag maken en is het dus te verwachten dat een tijdschrift, waarin „hare vorderingen geregeld besproken worden, voldoende ondersteuning „zal vinden om te kunnen bestaan en tot een zekeren trap van bloei „te geraken." Wij hopen dat de redactie deze gissing bewaarheid zal vinden. Men kan een tijdschrift naar eene enkele aflevering zeker niet beoordeelen. De thans verschenen le aflevering geeft echter alle reden, om te ver wachten dat het aan het gestelde programma zal beantwoorden. De daarin voorkomende onderwerpen worden op duidelijke wijze be handeld, zonder noodelooze geleerdheidelk beschaafd lezer zal ze kunnen opnemen. Wij wenschen den redacteur eene ruime deelname toe en ook eenige meerdere medewerking; deze aflevering toch schijnt geheel door hem zelf geschreven,

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 103