98 Graphisch overzicht van personeel en materieel van den Geneeskundigen dienst bij eene Divisie te velde, volgens het voorschrift betreffende den Geneeskundigen dienst in tijd van oorlog; door O. De Mooij, officier van Gezondheid le klasse [Majoor-Titulair]. Prijs: ongekleurd f 0.50, gekleurd f 0.75. Utrecht, J. G. Broese, 1886. Op deze in zessen gevouwen kaart, groot 37 op 48 c. M., vindt men de formatiecijfers voor personeel en materieel van den geneeskundigen dienst, behoorende bij eene Nederlandsche divisie op voet van oorlog, eene graphische voorstelling van de indeeling van dien dienst bij eene dergelijke op marsck zijnde divisie, eene dito van de plaatsing der ver- bandplaatsen en hospitalen bij eene in gevecht zijnde brigade, benevens de inhoudsopgaven van de verschillende tasschen, sacoches, medicijn en verbandkisten en verband wagens, bij den geneeskundigen dienst in gebruik. Met den samensteller gelooven wij, dat de officieren van gezondheid van het Nederlandsche leger door deze kaart in de gelegenheid zullen gesteld zijn, zich met een oogopslag op de hoogte te stellen van de voor naamste punten uit het voorschrift betreffende den geneeskundigen dienst in tijd van oorlog, die zij voor eene geregelde hulp hunner kameraden moeten in acht nemen. Voor de Indische officieren van gezondheid kan de kaart uit den aard der zaak alleen dienst doen als voorbeeld, hoe men den inhoud van een geneeskundig dienstvoorschrift op gemakkelijke en sprekende wijze kan weergeven,wanneer men zulk een voorschrift heeft. Met het oog op het gebruik te velde, waarvoor de kaart bestemd is, hadden wij haar gaarne van wat steviger papier, of wel op linnen geplakt, gezien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 104