10B „Zoude hot Legerbestuur er niet toe te bewegen zijn, om den veldran- „sel voor het leger in garnizoen af te schaffen?" Wij zien hierbij reeds vooruit de bedenkelijke en zure gezichten van onze militaire schoenmakers, wien door dezen maatregel in hunne gelde lijke verdiensten een niet onbeduidende veer zoude worden uitgetrokken; maar stellen daartegenover de geldelijke voordeelen voor den lande, de vereenvoudigde uitrusting voor den soldaat, de vereenvoudiging in admi nistratief beheer, en last not least de vrolijke gezichten van tal van com pagnies-commandanten en andere officieren over den minderen omhaal hunner administratieve en andere verplichtingen, en over het verminde ren van de zoo beruchte nota's van bemerkingen. Een In fanterist. Vereeniging tot onderlinge ondersteuning bij overlijden. Op uitnoodiging van den len luitenant J. A. P. Grevers hebben een 40tal officieren van de garnizoenen Batavia en Meester Cornelis zich den 14en Juni jl. vereenigd in de sociëteit Concordia, ten einde te beraadsla gen over de wenschelijkheid om, naar de denkbeelden van dien officier, o.ntwikkeld in No. 6 van dit tijdschrift (blz. 547 e. v.), over te gaan tot het oprichten van bovengenoemde Yereeniging. Daar het op die bijeenkomst bleek dat het denkbeeld groote instem ming vond, werd staande de vergadering tot de oprichting besloten. Onmiddellijk werd vervolgens overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Dit bestuur, bestaande uit de HH. Yink, Rink, De Neve, De Sauvage en Grevers zal zich, na de noodige inlichtingen te hebben ingewonnen, onverwijld bezig houden met het ontwerpen van het reglement, hetwelk te goeder tijd in dit tijdschrift ter algemeene kennis zal worden gebracht, als wanneer tot de toetreding tot het lidmaatschap gelegenheid zal bestaan. Het voornemen is de Vereeniging met 1 Januari a. s. in werking te doen treden. Het mag haast overbodig zijn er op te wijzen, dat eene algemeene toetreding tot bereiking van het schoone doel der Vereeniging dringend noodig is. Verschillende wijzen van verdediging eener kolonie. Op de Filippijnsche eilanden heeft onlangs eene inteekeningslijst gecircu leerd voor den aankoop van torpedo-booten tot bewaking der kust en tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 114