118 cavalerie 20 te zamen. 690. Zoodat in depot achterbleven310. Hiervan moesten worden afgetrokken: ziek50 ambulance aan het strand40 aan boord der vivresschepen20 van het ziekenschip25 te zamen. 135, zoodat na de voorziening der korpsen beschik baar bleven175. Met dat aantal moesten worden verricht de vele werkzaamheden in het bivak, o. a. het onafgebroken lossen en opbergen van vivres en materialen en andere minder belangrijke, waartoe geene militairen mochten worden gebezigd. Aangezien deze indeeling later minder doeltreffend bleek, dewijl alles in de war liep, Werd een paar dagen na de landing, met goedkeuring; van den kolonel Yan Daalen, door den met het beheer en toezicht belasten officier eene andere indeeling gemaakt, waar door althans de beschikbare dwangarbeiders onder de hand bleven en meer geregeld en in voldoenden getale voor de gevorderde trans portdiensten konden worden aangewezen. De beheerder vermeende dat de oorspronkelijke indeeling alleen doelmatig kon zijn, zoolang de troepen op marsch waren; doch in alle andere gevallen moest, naar zijn gevoelen, immer slechts het hoogst noodige aantal bij de troepen blijven en de overigen worden vereenigd, terwijl het voldoende zou zijn geweest, om aan de troe pen, die in het strandbivak bleven, een tweetal per compagnie te laten tot het halen van water. De artillerie, die over 175 koelies te beschikken had, had er, naar zijn oordeel, te veel, en daarom bracht hij dit getal tot 145 terug. Eene groote aanleiding tot verwarring en onregelmatigheid was de wijze, waarop de dwangarbeiders van onderscheidingsteekenen waren voorzien, aangezien allen, waar ook ingedeeld, hetzelfde teeken O

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 129