140 De formatie is1 brigadier, chef, 1 kolonel, sous-chef, 1 majoor, adjunct bij het hoofdbureau1 luitenant-kolonel, chef van den staf bij de Inspectie der Artillerie (allen bij het hoofdbureau)voorts uit 3 chefs van den staf bij de leger divisiën (kolonel, luitenant-kolonel, majoor) en 4 chefs van den staf bij de militaire afdeelingen (majoor). Tot de Inspectie der Artillerie behooren 3 inspecteurs der draag bare vuurwapenen (majoors der Infanterie). Het beheer van dezen diensttak is voor het leger van Madras verdeeld in 3 inspectiën. b. De Militaire Verkenningen. De formatie van dezen diensttak is voor het leger van Madras: 1 brigadier, chef (bij het hoofdbureau), 1 majoor, sous-chef (bij het hoofdbureau) en voorts uit 3 chefs der militaire verkenningen bij de legerdivisiën (luitenant-kolonel, majoor en kapitein) en 4 chefs der militaire verkenningen bij de militaire afdeelingen (luitenant-ko lonel, majoor en kapitein). Aan dezen diensttak is toegevoegd een korps gidsen, bestaande uit 1 chef-gids, 2 hoofdgidsen, 4 tweede gidsen en 12 gidsen. De Madras Army List vermeldt niet tot welken landaard dit personeel behoort. Een afzonderlijk bureau voor den kondschapsdienst schijnt voor het leger van Madras niet te bestaan. c. Het Departement der Militaire Justitie. De formatie is1 kolonel, advocaat-fiscaal, die bij het hoofdkwar tier is, en voorts 4 auditeurs-militair (kolonel, luitenant-kolonel, ma joor of kapitein). Het gouvernement van Madras is in 4 militaire auditiën verdeeld. d. De staf van het Militair Onderwijs. Tot dezen diensttak behooren: I. De Instructeur voor het garnizoensonderwijs1 majoor. II. Het Departement van het Militair Onderwijs. De formatie van dezen diensttak is1 directeur (superintendent),

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 151