141 kolonel, 1 onderdirecteur (assistant superintendent), luitenant-kolonel, 1 inspecteur (civiel ambtenaar, met den rang van kapitein), 1 onder inspecteur (civiel ambtenaar, met den rang van luitenant), 1 onder wijzer der le klasse (schoolmaster 1st class), een civiel ambtenaar met den rang van luitenant, en 2 onderwijzers, civiele ambtenaren met den rang van onderofficier. Tot den staf van het garnizoensonderwijs behoort ook de Instructeur voor het militair seinwezen (majoor der Infanterie). Zooals bekend is, leggen Britsche officieren examens af in Inlandsche talen (zie eerste gedeelte van dit opstel). Examinator in het Hindos- tani is voor het leger van Madras een hoofdofficier (luitenant-kolo nel van het Staff Corps). (1) e. Het reserve remontedepot te Hosur. (2) Aan het hoofd van deze inrichting Btaat een directeur (superinten dent) met den rang van luitenant-kolonel. f. Het Departement der Militaire Administratie. De formatie voor het leger van Madras is niet afzonderlijk opge geven. Zie eerste en tweede gedeelte van dit opstel. (j. Het beheer der hleeding voor het leger. In de Madras Army List wordt hiervan alleen vermeld, dat aan het hoofd van dezen diensttak een directeur (superintendent) staat, met den rang van kolonel. Zie tweede gedeelte van dit opstel. h. Het Pensioenfonds. Deze diensttak wordt slechts in de Madras Army List vermeld. Zie eerste en tweede gedeelte van dit opstel. Aan het hoofd er van staat een kolonel, die directeur wordt genoemd (superintendent of family payments and pensions). i. Het Departement der Intendance. De formatie der Intendance in het leger van Madras is1 kolonel, chef, commissaris-generaal, 1 kolonel, sous-chef (plaatsvervangend com missaris-generaal), 3 assistent-commissarissen-generaal der le klasse (1) Deze betrekking wordt in de Bengal en de Bombay Army List niet vermeld. (2) In de Bengal Army List-zie eerste gedeelte van dit opstel Oossoor genoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 152