142 (kolonel en luitenant-kolonel), 2 assistent-commissarissen-generaal der 2e klasse (luitenant-kolonel), 3 plaatsvervangende assistent-commis sarissen-generaal der le klasse (kolonel, majoor, kapitein), 3 plaats vervangende assistent-commissarissen-generaal der 2e klasse (majoor, kapitein), 5 onder-assistent-commissarissen-generaal der le klasse (ka pitein, luitenant), 5 onder-assistent-commissarissen-generaal der 2e klasse (luitenant), benevens de volgende warrant officers-. 1 plaats vervangende commissaris (kapitein-honorair), 1 assistent-commissaris (luitenant-honorair), 7 conducteurs, 11 onder-conducteurs en 3 onder conducteurs boven de formatie. Behalve dit personeel telt de Intendance nog: 1 assistent-commis saris (luitenant-honorair), 1 plaatsvervangend assistent-commissaris, 1 conducteur en 1 onder-conducteur, die allen geplaatst zijn bij het reserve remontedepot te Hosur (zie e Een onderdeel der Intendance maakt uit k. Het Transportwezen. De formatie van dezen diensttak is voor het leger van Madras: 1 kolonel, chef (assistent-commissaris-generaal), 2 plaatsvervangende as sistent-commissarissen-generaal (majoor), 3 onder-assistent-commissa rissen-generaal (kapitein, luitenant). I. Het Materieel der Artillerie. De formatie van het officierspersoneel van dezen diensttak voor het leger van Madras is niet afzonderlijk vermeld. Zie eerste en tweede gedeelte van dit opstel. (1) Het personeel der warrant officers is daarentegen voor dit leger wel afzonderlijk opgegeven en bedraagt: 1 plaatsvervangende commissaris (kapitein-honorair), 1 assistent-com missaris (luitenant-honorair), 3 plaatsvervangende assistent-commissa rissen (luitenant-honorair), 3 conducteurs der le klasse, 7 conducteurs der 2e klasse, 14 conducteurs der 3e klasse en 18 onder-conducteurs. Van laatstgenoemd personeel zijn boven de formatie en dus bovendien nog bij dezen diensttak1 assistent-commissaris (luitenant-honorair), 2 plaatsvervangende assistent-commissarissen (luitenant-honorair), 3 conducteurs, 5 onder-conducteurs en 3 dienstdoende conducteurs. (1) In het eersto gedeelte van dit opstel, pag. 888, jaargang 1885, staat: 3 assistent inspecteurs-generaal, majoor, voor Madras. Dit is eene fout en moet zijn: 1 assistent inspecteur-generaal, majoor.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 153