143 Zooals in het eerste gedeelte van dit opstel is gezegd, heeft men te Madras eene werkplaats tot aanmaak van voertuigen voor de Ar tillerie. Aan deze inrichting zijn de volgende warrant officers ver bonden 1 werktuigkundig ingenieur (luitenant-honorair), 2 opzichters (conducteurs), 2 assistent-opzichters (onder-conducteurs) en 1 dienst doende assistent-opzichter (onder-conducteur). Ten slotte behooren tot het personeel der warrant officers bij de Artillerie in het leger van Madras 3 civiele ambtenaren, meesters hoofd wapencontroleurs. m. De staf der Genie. Een afzonderlijk departement van militaire bouwwerken schijnt voor het leger van Madras niet te bestaan; de Army List maakt er althans geen gewag van. Zie tweede gedeelte van dit opstel. Het voor het gouvernement van Madras toegestane personeel van het Departement voor Openbare "Werken bedraagt: a. voor het uitvoerend gedeelte: 1 hoofdingenieur der le klasse en chef van het departement (kolonel), 1 hoofdingenieur der 2e klasse (kolo- fiel), 2 dirigeerende ingenieurs der le klasse (kolonel), 2 dirigeerende ingenieurs der 2e klasse (luitenant-kolonel en civiel ambtenaar), 2 dirigeerende ingenieurs der 3e klasse (luitenant-kolonel), 11 execu- teerende ingenieurs der le klasse (kolonel, luitenant-kolonel, majoor en civiel ambtenaar), 11 executeerende ingenieurs der 2e klasse (ma joor, kapitein en civiel ambtenaar), 13 executeerende ingenieurs der der 3e klasse (civiel ambtenaar en kapitein), 6 executeerende inge nieurs der 4e klasse, allen civiele ambtenaren, 32 assistent-inge nieurs der le klasse (kapitein en civiel ambtenaar) (1), 16 assistent ingenieurs der 2e klasse (luitenant en civiel ambtenaar) (2), 1 assistent ingenieur der 3e klasse (Inlandsch civiel ambtenaar) en bovendien 15 tijdelijke ingenieurs (civiele ambtenaren, Inlanders en Europeanen, en 1 onder-conducteur), benevens het mindere personeel; b. voor de afdeeling spoorwegen1 hoofdingenieur der 3e klasse (luitenant-kolonel), 1 dirigeerende ingenieur der le klasse (luitenant kolonel), 1 executeerende ingenieur der le klasse (luitenant-kolonel), (1) Onder do civiele ambtenaren bevinden zich Inlandsche ingenieurs. (2) Idem.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 154