144 1 executeerende ingenieur der 3e klasse (majoor), benevens het mindere personeel; c. voor de afdeeling comptabiliteit2 controleurs (examinerska pitein en civiel ambtenaar) en 4 plaatsvervangende controleurs (deputy examinersciviele ambtenaren), benevens het mindere personeel. Tot dit departement belmoren ook de volgende warrant officers: 1 plaatsvervangend commissaris (kapitein-honorair), 1 assistent-com missaris (luitenant-honorair), 2 plaatsvervangende assistent-commissa rissen (luitenant-honorair), 7 conducteurs, 10 onder-conducteurs. Een onderdeel van dit departement maakt het beheer der kazernes uit (Barrack Department. Zie het tweede gedeelte van dit opstel.). De formatie van dezen diensttak is: 4 barakmeesters der le klasse (conducteur en onder-conducteur), 1 barakmeester der 2e klasse (on der-conducteur) en 9 onder-conducteurs warrant officers (1)). Evenals in de gouvernementen van Bengalen en Bombay dienen ook van dit leger verscheidene officieren der Genie in zuiver niet- militaire betrekkingen. (Zie eerste en tweede gedeelte van dit op stel (2) n. Be Geneeskundige dienst. Ook in dit leger is de Geneeskundige dienst in twee hoofddeelen gesplitstBritsche en Bi'itsch-Indische. Zie het tweede gedeelte van dit opstel. 1. Be Britsche Geneeskundige dienst. De formatie is1 generaal-majoor, chef (surgeon general), 2 ko lonels (deputy surgeon general), 13 luitenant-kolonels (3 brigade surgeons en 10 surgeons major), 10 majoors (surgeons major) en 28 kapiteins (surgeons). 2. Be Britsch-Indische Geneeskundige dienst. Zie tweede gedeelte van dit opstel. (1) Behalve de in dit opstel genoemde warrant officers vindt men in het gouver nement van Madras van deze onderofficieren: bij de verschillende tahhen van dienst 1 assistent-commissaris (luitenant-honorair) en 4 onder-conducteurs; en bij de troepen 8 sergeanten-majoor. De militaire apothekers zijn hierbij buiten beschouwing gelaten. (2) Dit is natuurlijk ook het geval met vele officieren van andere wapens, zooals in het eerste gedeelte van dit opstel is gezegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 155