145 De formatie van dezen diensttak is1 generaal-majoor, chef, 6 kolonels (2 boven de formatie), 27 luitenant-kolonels, 52 majoors, 86 kapiteins (waaronder vele Portugeezen, Armenianen en Inlanders) en 9 civiele geneesheeren (1), benevens 20 civiele Inlandsche en Europeesche geneesheeren (2). Het korps Apothekers. De Madras Army List maakt gewag van militaire en civiele apothekers. a. Korps militaire apothekersFormatie4 hoofdapothekers der le klasse, 4 hoofdapothekers der 2e klasse, 24 apothekers der le klasse, (en bovendien 6 apothekers der le klasse boven de formatie), 24 apothekers der 2e klasse, 41 assistent-apothekers der le klasse (en bovendien 52 assistent-apothekers der le klasse boven de formatie) en 15 assistent-apothekers der 2e klasse, benevens 13 onder-assistent apothekers (waaronder Inlanders, Armenianen en Portugeezen). b. Korps civiele apothekers93 personen (waaronder vele Inlanders, Armenianen en Portugeezen). Een korps hospitaalsoldaten schijnt het leger van Madras niet te bezitten. Daarentegen spreekt de Army List van: Ho spitaalbedienden Deze worden onderscheiden in militaire en civiele hospitaalbe dienden (hospital assistants). a. Militaire hospitaalbedienden. Zij zijn Europeanen (Indo-Eu ropeanen en Inlandsche Christenen) en Inlanders. De sterkte be droeg op 1 April 188581 hospitaalbedienden der le klasse, 67 hospitaalbedienden der 2e klasse en 1 hospitaalbediende der 3e klasse. b. Civiele hospitaalbedienden. De overgroote meerderheid van hen zijn Inlanders. De sterkte bedroeg op 1 April 1885: 94 hospitaalbedienden der le klasse, 56 hospitaalbedienden der 2e klasse en 213 hospitaalbedienden der 3e klasse. De bezoldiging dezer beambten bedraagt maandelijks: voor de le klasse 55, voor de 2e klasse 35 en voor de 3e klasse 25 ropijen. (1) Deze worden in de Madras Array List local honorary surgeons genoemd en behooren tot het Subordinate Medical Department. (2) Bij den civielen Geneeskundigen dienst,

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 156