146 Convalescentendepots. Deze vindt men in het leger van Madras te Wellington en Raman- droog. De Madras Army List vermeldt alleen de formatie van eerstgenoemd depot; daarbij zijn de ondervolgende officieren geplaatst 1 luitenant-kolonel, commandant, 1 kapitein, stafofficier, 3 kapiteins en 6 luitenants, van de verschillende wapens, en 2 officieren van Gezondheid. Ik veronderstel dus, dat het depot te Wellington 3 compagnieën telt. Bijzondere inrichtingenhehoorende tot den Geneeskundigen dienst. 1. Evenals in de gouvernementen van Bengalen en Bombay, bevindt zich in het gouvernement van Madras 1 kolonel van den Geneeskundigen dienst, inspecteur voor de hygiëne. 2. Te Madras bevindt zich, evenals te Bombay, eene academie (college) tot opleiding van geneeskundigen. Daaraan zijn verbonden 15 leeraren. 3. De permanente geneeskundige commissie tot. keuring en af keuring van militairen. Deze commissie houdt zitting te Madras, onder het voorzitterschap van een kolonel van den Geneeskundigen dienst. (1) o. De Veterinaire dienst. Deze diensttak telt in het leger van Madras2 luitenant-kolonels, inspecteur, 6 artsen der le klasse (kapitein) en 10 artsen (luitenant). Met uitzondering van 1 luitenant- kolonel, inspecteur, die tot het Britsch-Indische leger behoort, schijnt deze diensttak in het gou vernement van Madras tot het Britscho leger te behooren. p. De Plaatselijke staf. Deze diensttak bestaat in dit leger uit a. stations-commandanten der 3e klasse: 2 kolonels, b. stations-stafofficieren-. 1 der le klasse (kapitein), 3 der 2e (1) Eene afzonderlijke permanente geneeskundige commissie voor de civiele amb tenaren (civil standing medical committee) telt 13 leden en houdt, onder het presi dium van den chef over den Britsch-Indischen Geneeskundigen dienst, eveneens zitting te Madras.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 157