Ordre de bataille. 151 I. Hulpmacht van Hyderabad. Hoofdkwartier Secunderabad. Staf der divisie. Generaal-majoor, divisiecommandant, Kapitein, adjudant, Luitenant-kolonel, chef van den Staf, Kapitein, chef der Militaire Verkenningen, Kolonel, eerstaanwezende officier van Gezondheid. (1) Staven der stations. Deze divisie of brigade telt één garnizoen, Secunderabad, waarvan de plaatselijke of stations-staf niet wordt opgegeven. Troepen. Secunderabad. i5 bataljons en 5 compagnieën Infanterie, 6 eskadrons Cavalerie, 4 batterijen Rijdende en Veldartillerie, 2 compagnieën Genietroepen. II. Divisie van Bangalore. Hoofdkwartier Bangalore. Staf der divisie. Generaal-majoor, divisiecommandant, Majoor, adjudant, Kolonel, chef van den Staf, Luitenant-kolonel, chef der Militaire Verkenningen, Kolonel, eerstaanwezende officier van Gezondheid. Infanterie. 67e regt. Britsclie Inf., 77e regt. Britsclie Inf., Stal" en 5 comp. van het 6e regt. Britsch-Indische Inf., lie regt. Britsch-Indische Inf., 17e regt. Britsch-Indische Inf., 32e regt. Britsch-Indische Inf. Cavalerie. 14e regt. Britsclie Cav., 4e regt. Britsch- Ind. Cav. Artillerie. 1 batterij Britsclie Rijdende Artillerie, 2 batterijen Brit sclie Veldartillerie, 1 batterij zware Veldartillerie. Genietroepen 2 compagnieën Britsch-Indische Genietroepen. (1) Natuurlijk bestaat de staf der divisie uit méér officieren (zie eerste en tweede gedeelte van dit opstel); maar de Madras Army List vermeldt hen niet te dezer plaatse. (2) Alles in één garnizoen! "Welke schoone oefenschool voor den troepen- en stafofficier!

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 162