172 niet het Europeescli kader en de trompetters manege-rijden. Er zal aan het manege-rijden met het Inlandsch kader wel steeds weinig eer te behalen zijn; goede ruiters laten zich nu eenmaal niet onder het Inlandsch element vinden en doet zich dus de vraag voor. of die oefening niet kon worden achterwege gelaten; door de gewoue exercitiën komt het Inlandsch kader reeds voldoende te paard. Wil men evenwel deze oefeniug voor het In landsch kader behouden, zou men die dau niet van die van het Eu ropeescli kader en de trompetters moeten afscheiden? Waarom is mij onbekend, doch wel eigenaardig draagt het Inlandsch kader nu eenmaal evenals de stukrijders de korte sabel, terwijl het bovendien niet met een revolver gewapend is; zoodra dus tijdens het manege-rijden de oefeningen met sabel en revolver worden begonnen, kan het Inlandsch kader die oefening niet volgen. 8°. Slechts bij de 3e compagnie artillerie is voorgeschreven het houden van theorie over den inwendigen dienst, den garnizoensdienst, het competeerende aan vivres, soldij en kleeding, enz. Dat zulks een enkele maal geschiedt, is zeker noodig. Een andere quaestie is de beoefening van recruten- en compagnies- school bij enkele batterijen is zij voorgeschrevenis zij evenwel noo dig? Waartoe de kennis van de compagniesschool bij de batterijen noodig is, moet ik bekennen, niet te begrijpeniets anders is natuurlijk de recrutenschool. Als recruut wordt die dan ook geleerd en verder dagelijks in de practijk onderhouden; een bijzondere beoefening daar van schijnt mij dan ook overbodig toe. De voorgaande beschouwingen in aanmerking genomen, wensch ik te komen tot ongeveer een volgend dienst-tableau, wat de hoofdpun ten aangaat Zondag. Gewone Zondagsche dienst. Maandag. s morgenssectie- en batterijschool van KH-11I theorie voor het kader. 's middagskanonnierschool en manoeuvres de force voor ka nonniers en stukrijders. Den len 8™ en 5en Maandag systematisch richten voor de goede richters. Dingsdag. 's morgensmilitaire marsch;

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 183