173 's middagsschoonmaken van materieel en harnachement. Woensdag, 's morgensexercitie uit de batterij school, IIC gedeelte, VIP en YUP les; van lOj-lH theorie voor het kader over paardenkennis, hoef beslag en fourages, bij den paardenarts. 's middagsstukrijders stalschrobbenkanonniers algemeen corvee; Eur: kader en trompetters manege-rijden en exercitie met sabel en revolver. Donderdag, 's morgensexercitie uit de batterijschool, IP gedeel te, IX° (zoo mogelijk Xe) en XIIe lesvoor de bergbatterij daarbij tevens oefenen in op- en afladen van lOi 1U theorie voor het kader; 's middagsden len 3™ en 5cn Donderdag, kanonniers en stuk- rijders theorie over de inrichting van het materieel, de richtmiddelen, de bepakking en het onderhoud van het materieel. Den 2°" Don derdag, idem over inwendigen dienst, garnizoensdienst (alleen voor de kanonniers) en het competeerende aan vivres, soldij en kleeding. Den 4en Donderdag, kanonniers systematisch richtenstukrijders theorie over de verplichtingen op stalwacht, harnachement en op- en afzadelen. Vrijdag, 's morgensuitrukken in verband met de andere wapens 's middagsschoonmaken van materieel en harnachement. Zaterdag, 's morgens: veldbatterij stukrijderschool, bergbatterij wandelrijden; kanonniers schoonmaken van kazernes en kazerneering 's middags: stukrijders stalschrobben; inspectie ter keuze van de batterijcommandanten. Wat dit dienst-tableau betreft nog slechts enkele toelichtingen 1°. Bij de oefeningen op Dinsdag zou ik evenals natuurlijk voor Vrijdag steeds de een of andere onderstelling uitgewerkt willen zienaan stof hiertoe behoeft het werkelijk niet te ontbreken daags te voren kon dan die onderstelling met een enkel woord in het orderboekje worden aangegeven, opdat de officieren, de kaart raadplegende, zich reeds van te voren een plan van uitvoering kon den vormen. Om beurten zou de divisiecommandant de uitvoering aan de kapiteins en luitenants kunnen opdragen. (1) (1) Naar ik verneem, worden bij de 10e compagnie artillerie te Willem I door

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 184