178 Gedurende den tijd, dat de seinschijf boven den waarnemingspost omhoog wordt gehouden, mag bij de schutters niet worden geladen of gevuurd. Wordt de seinschijf uit den waarnemingspost opgestoken, nadat een schutter met laden is begonnen, terwijl hij zich gereed maakt te vuren of terwijl hij aanlegt, dan moet door den officier, belast met de leiding der schietoefening, onmiddellijk het staken van het laden of vuren en het ontladen van het geweer worden bevolen. De seinschijf mag in den waarnemingspost niet worden ingehaald dan op bevel van den korporaal (of onderofficier) en alvorens de beide waarnemers geheel binnen den waarnemingspost zijn teruggekeerd. De andere seinschijf is in handen van een soldaat in de onmid dellijke nabijheid van den schutter deze plaatst zich zoodanig dat de schijf zoo zij omhoog wordt gehouden gemakkelijk kan worden opgemerkt door iemand, die uit den waarnemingspost komt. Het omhoogbrengen en nederlaten der seinschijf bij den schutter geschiedt slechts op uitdrukkelijk bevel van bedoelden officier. De seinschijf bij den schutter moet omhoog worden gestoken telken male op het oogenblik, waarop een schutter zal aanvangen het geweer te laden. Zij moet rechtstandig omhoog worden gehouden met een der ronde vlakken naar de zijde van den waarnemingspost, en met den onderkant van den hoepel ongeveer 0.5 M. boven de hoofden der manschappen verheven totdat eenige oogenblikkeu na het vallen van het schot verloopeu zijn. Gedurende den tijd, dat niet geladen of gevuurd wordt, moet de seinschijf bij den schutter op den grond worden nedergelegd, of in een anderen stand worden gehouden, waarbij zij voor het personeel van den waarnemingspost onzichtbaar is. Het omhoogbrengen van de seinschijf bij den schutter mag niet geschieden, vóórdat de seinschijf in den waarnemingspost is ingehaald. Gedurende den tijd dat de seinschijf bij den schutter nedergelaten is, is het verboden een geweer te laden of voorbereidingen tot de lading te doen. De korporaal (of onderofficier) van den waarnemingspost moet zich, alvorens hij zich geheel buiten dien post begeeft, telkenmale overtuigen of de seinschijf bij den schutter nedergelaten ishij mag daartoe om geen reden of onder geen voorwendsel hoegenaamd verzuimen, op hel

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 189