198 Ontvalt tusschentijds een lid aan het bestuur, dan wordt zijn plaats aangevuld door een ander lid van de vereeniging, ter keuze van de over blijvende bestuursleden. Het aldus gekozen bestuurslid treedt het eerst af. Art. 4. Het bestuur regelt, met inachtneming van de bepalingen van dit reglement, alle aangelegenheden de vereeniging betreffende, is tot alle handelingen bevoegd en vertegenwoordigt haar in rechten. Art. 5. Het bestuur benoemt, schorst en ontslaat den secretaris- penningmeester, regelt de wijze, waarop het beheer wordt gevoerd, en beschikt over de geldmiddelen van de vereeniging. De secretaris-penningmeester, aan wien eene bezoldiging van hoogstens 50 (vijftig gulden) 's maands kan worden toegestaan, moet lid zijn van de vereeniging. Hij woont alle vergaderingen bij en is onder toezicht en verantwoor delijkheid van het bestuur belast met alle administratieve werkzaamheden, welke uit den werkkring van de vereeniging voortvloeien. Zijne administratie wordt na het einde van elk kwartaal door twee leden van het bestuur geverifieerd, die na accoordbevinding daarvan doen blijken door eene aanteekening in een der hiertoe door het be stuur aan te wijzen registers. Alle uitgaande brieven of stukken worden door den president en door den secretaris-penningmeester onderteekend. Art. 6. Het bestuur draagt zorg dat in elk garnizoen van eenige be- teekenis buiten Batavia een correspondent aanwezig zij, die de vereeni ging ter plaatse vertegenwoordigt en hare belangen behartigt. Zijn werkkring wordt door het bestuur geregeld. De correspondenten genieten geen honorariumde door hen ten be hoeve van de vereeniging gedane onvermijdelijke uitgaven worden vergoed. Art. 7. In Nederland wordt de vereeniging zoo mogelijk uit hare leden vertegenwoordigd door a. een correspondent; b. een commissie van toezicht van twéé leden; welke allen te 's Hage woonachtig moeten zijn. De werkkring van dezen correspondent wordt door het bestuur geregeld. Hij geniet een bezoldiging van hoogstens 25 (vijf en twintig gulden) per maand, terwijl de door hem ten behoeve der vereeniging gedane onvermijdelijke uitgaven worden vergoed. De commissie van toezicht wordt door het bestuur met den werk kring van den correspondent in kennis gesteld; zij overtuigt zich minstens

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 209