199 eens in het kwartaal van diens richtig beheer en brengt daaromtrent verslag' uit aan het bestuur. Art. 8. Zoo spoedig mogelijk na het afsluiten van het beheer over het afgeloopen jaar wordt een beredeneerd verslag opgemaakt, dat o. m. zal inhouden a. een naamlijst van de leden op 1 Januari vau het loopende jaar, alphabetisch en klassesgewijze gerangschikt; b. een nominatieve opgave van de personen, die in het afgeloopen jaar opgehouden hebben lid te zijn; c. een opgave van het aantal sterfgevallen, waarvoor het heffen van contributie onnoodig is geweest d. een balans over het afgeloopen jaar e. het bedrag van de uitkeering per sterfgeval over het loopende jaar, zooals dit bedrag op 1 Januari te voren door het bestuur bepaald is f. mededeeling van alle besluiten op algemeene of bestuursvergaderingen genomen, welke ter algemeene kennis van de leden dienen gebracht te worden g. alle verdere mededeelingen, opmerkingen en voorstellen, welke het bestuur noodig acht te vermelden. Art. 9. Het verslag, in Art. 8 bedoeld, wordt in handen gesteld van eene commissie van twee te Batavia woonachtige leden van de vereeniging, buiten het bestuur staande, bij loting door het bestuur daartoe aan te wijzen. Deze commissie ziet het beheer over het afgeloopen jaar na, waartoe de secretaris-penningmeester alle gewenschte stukken ter harer beschik king stelt, en brengt van hare bevinding een rapport uit, dat aan het verslag wordt toegevoegd. De verificatie moet binnen ld dagen beëindigd zijn. Beide stukken worden in de gewone algemeene vergadering (Art. 25) voorgelezen, en na te zijn goedgekeurd, op de wijze door het bestuur te bepalen, ter algemeene kennis van de leden gebracht. Art. 10. Door de goedkeuring van het verslag op de algemeene ver gadering is het bestuur van alle verantwoordelijkheid voor het gevoerde beheer ontslagen. Lidmaatschap. Art. 11. Als lid kunnen toetreden alle officieren van het Nederlandsch- Indisch leger. Officieren, tijdelijk bij dat leger dienende, worden niet aangenomen. Het lidmaatschap rekent in te gaan met den dag, waarop het verzoek daartoe, in Indië bij het bestuur, in Nederland bij den correspondent;

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 210