203 welke bij den aanvang van elke volgende, gelijksoortige vergadering voorgelezen en na goedkeuring door de leden gearresteerd worden. Slotbepalingen. Art. 33. De vereeniging kan niet ontbonden worden dan ten gevolge van een in een algemeene vergadering genomen besluit, waarbij het aantal uitgebrachte stemmen minstens het dubbel moet bedragen van het te Batavia en Meester Cornelis aanwezig aantal leden. Het voorstel tot ontbinding moet door het bestuur minstens 6 maanden te voren worden bekend gemaakt. Art. 34. "Wordt de vereeniging ontbonden, dan wordt het batig saldo over de 10 eerstvolgende sterfgevallen van hare leden gelijkelijk ver deeld. Eventuëele tekorten, waarvoor het bestuur niet aansprakelijk is, worden door alle leden gelijkelijk gedragen. Art. 35. Het bestuur is bij ontbinding van de vereeniging belast met de eindregeling van zaken. Art. 36. De vereeniging treedt in werking op 1 Januari 1887. De entree (Art. 15) wordt van de vóór dien datum toetredende leden geheven op 31 December 1886. Art. 37. De toetreding tot de vereeniging sluit in zich, dat het be trokken lid zich aan de bepalingen onderwerpt van dit reglement. Art. 38. In dit reglement mogen geen wijzigingen worden gebracht dan ten gevolge van in algemeene vergaderingen genomen besluiten. Art. 39. Aan ieder lid wordt een exemplaar van dit reglement kos teloos toegezonden. Het bestuur van de vereeniging. Batavia, 1 Augustus 1886. J. A. Vink, H. H. Rink, E. K. A. De Neve, J. H. De Sauvage, J. A. P. Grevers. Br. Schneider over Beri-beri. In de Soerabaia-Courant van 13 en 15 Juni jl. geeft de Heer Dr. F. Schneider, uit de geschiedenis der beri-beri, loopende over twee eeuwen, eene statistiek ter vervollediging van die, voorkomende in het Ind. Mil. Tijdschr. No. 6, waar II. A. A. N. al het omtrent die ziekte in de kolo niale verslagen van 1864 tot 1884 vermelde heeft bijeengebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 214