228 korps, waarbij hij in subsistentie is, de wederhelft van het handgeld uitbetaald. De aangeworvenedie met veertien dagen verlof gaat ontvangt eerst zijn uniform na ommekomst van dat verlof. Is de verlofganger militair bij het Hederlandsche leger, die voor het In dische heeft geteekend, dan blijft hij gedurende zijn verlof het Hol- landsch uniform dragen en ontvangt het Indisch uniform ook eerst na ommekomst van dat verlof. Zijn de verlofgangers terug en van hun uniform voorziendan wordt hun eerst de wederhelft van het handgeld uitbetaald. De Indische aangeworvenen, bij de verschillende korpsen in subsistentie, mogen alleen voor corvéediensten en inspec tiën en appèls worden gecommandeerd. Zij worden niet gewapend, nemen geen deel aan de exercitiën en zijn ook vrijgesteld van wachtdienst. Wederom vraag ik een oogenblik pauze. Ik heb deze regeling voorgesteld, waarin geene sprake meer is en behoeft te zijn van een koloniaal werfdepot. Dat er bij deze regeling geene ongerechtigheden meer zullen gebeuren, wil ik niet beweren maar de invloed van een impopulair werfdepot en de dit, ten rechte of ten onrechte, verweten ondeugden op de Indische werving is gebroken. Wat moet er nu verder gedaan worden? Alle garnizoenscommandanten zenden eens in de week, op den door het Ministerie van Koloniën bepaalden dag, aan den chef van het bureau der Indische werving aan dit departement per telegram eene graadsgewijze numerieke opgave van het aantal beschikbare aange worvenen in het garnizoen, d. w. z. gereed om naar Indië te ver trekken. De chef van dat bureau vormt uit hen een detachement suppletietroepen, bestemd om de volgende iveek van Amsterdam of Rotterdam naar Indië te vertrekken. Hij telegrapheert aan de be trokken garnizoenscommandanten om op een bepaalden dag het ge vraagde aantal aangeworvenen, graadsgewijze gespecificeerd, naar Amsterdam of Rotterdam te zenden. Het vertrek derwaarts van deze militairen heeft steeds plaats onder behoorlijk escorteivaarvoor de garnizoenscommandant verantwoordelijk is. Het tijdstip van dat ver trek moet zoodanig worden bepaald, dat de detachementen supple tietroepen hoogstens twee dagen vóór hun vertrek naar Indië te Am sterdam of Rotterdam zijn. Op dat tijdstip moeten zich ook de bij

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 239