269 voor de artillerie (1) voor de genie voor den geneeskundigen dienst voor de gezamenlijke garnizoensbibliotheken (2). f 1950 1800 3750 en bovendien voor de chefs van staven en diensten in de ge westelijke militaire commandementen (3) 250 te zamen 10650. Met de bewaking van al deze fondsen dan wel het materieel be heer heeft de Algemeene Rekenkamer geene bemoeienis, zoodat de militaire autoriteiten, aan wie de zorg voor het aanschaffen van nieuwe tijdschriften en boekwerken is opgedragen, behoudens de sanctie van den commandant van het leger, in deze heer en meester zijn. Worden de bibliotheken van de afdeelingen van het Departement van Oorlog uit den aard der zaak elk door hun eigen chef beheerd; die in de 26 daareven genoemde garnizoenen, over welke biblio theken volgens de Algemeene Order N°. 54 van 1878 de plaatselijke militaire commandant het toezicht heeft, worden door den luitenant adjudant of een ander daarvoor door den militairen commandant aan te wijzen luitenant verantwoord en beheerd. Wat nu de boekenverzamelingen zelve betreft, ligt het in den aard der zaak, dat de aanvulling, voor zoover die de bibliotheken van het Departement van Oorlog aangaat, op verschillende wijze plaats heeft en dat b.v. in de bibliotheek van den geneeskundigen dienst weinig boeken, die over tactiek of wapenleer handelen, maar daarentegen veel boeken over hygiëne zullen aangetroffen worden. De garnizoensbibliotheken zijn echter alle gelijkelijk van dezelfde (1) Van deze f 1950 worden afgezonderd f 450 voor de pyroteclinische werkplaats met de daaraan verbonden patroonfabriek en f 150 voor den artillerie-construc tiewinkel, welke inrichtingen ieder eene afzonderlijke bibliotheek hebben. (2) Waren er in de laatst verloopen jaren 25 garnizoensbibliotheken, voor elke waarvan per jaar eene som van f 150 uitgetrokken stond en verklaart dit de som van 25 X 150 f 3750, voor de sedert opgerichte 26e bibliotheek te Malang is geen afzonderlijke post uitgetrokken. (3) De chefs van staven en diensten ontvangen voor die 250 een exemplaar van het Recueil Militair van het Nederlandsche leger, een boek, dat zij nu en dan bij de behandeling van zaken hebben te raadplegen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 280