271 boeken en kaarten, waarvan de kosten van aanschaffing f 14328.72 en die van inbinden f 3129.30 bedroegen, werd uit Nederland geëx pedieerd, om daarmede 18 garnizoensbibliotheken op te richten. Yoor de aanschaffing van tijdschriften en boekwerken zorgde ten allen tijde de Chef van de IIe afdeeling van het Departement van Oorlog en zoo geschiedt het ook thans nog. Het aanvankelijk cijfer van 18 garnizoensbibliotheken steeg van lieverlede door het formeeren van nieuwe garnizoenen van eenige beteekenis en bestaan er dan ook nu, zooals hiervoren reeds werd gezegd, 2G. Deze 26 bibliotheken vertegenwoordigen eene niet ge ringe waarde aan boekwerken en tijdschriften. De aanschaffing van nieuwe boekwerken is intusschen in de laatst verloopen jaren min der beteekenend gaan worden, omdat men met de som van f 150 voor oogendie toegestaan isom de garnizoensbibliotheek jaarlijks te voedenten rechte ingezien heeft, dat het aankoopen van goede militaire periodieke tijdschriften meer waarde heeft. Terwijl name lijk in de periodieke tijdschriften, als het ware, de wetenschap van den dag behandeld wordt, vermindert de waarde van elk boekwerk, al naargelang de wetenschap zelve voortschrijdt. Zoo zal, om een voorbeeld te noemen, het „Handboek voor de Officiereu der Artillerie" van Seijffardt en van Pesch'dat een lOtal jaren geleden een uit stekende leercursus was, door de vorderingen der artilleriewetenschap thans niet meer dan wellicht '/4 der wetenschappelijke waarde van voorheen bezitten. Zoodra men dus bij het aanhouden van eene militaire bibliotheek over eene beperkte kas beschikt, die niet toelaat, è?i nieuwe boekwerkenèn tijdschriften aan te koopenwordt het beter geacht zich tot het laatste te bepalen. Thans ontvangen de garnizoensbibliotheken de navolgende tijd schriften 1. Archiv fiir die Artillerie- und Ingenieur- Offiziere des Deutschen Reichsheeres 2. Jahresberichte über die Yeriinderungen und Fortschritte im Militarwesen van Yon Löbell; 3. Journal des sciences militaires 4. Revue militaire Suisse; 5. Revue militaire Beige;

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 282