n 295 - - - - - Deze vacature voor kwartiermeester was ontstaan als volgt Ik heb de Eer bij Uwe Excel lentie over te brengen een ver zoek van den kolonel de Lort om de le Lieutenant kwartier- 'Fiat verivagte het besluit. meester in het 1'" Bataillon van het 2e Guarnizoens Regiment uit hoofde van slegte conduite en dagelijksche dronkenschap te demiteeren. Werd dus met het ontslag van officieren niet veel omslag ge maakt, ook op andere punten was Daendels, zoowel tegenover hoofd officieren als subalterne, een vijand van iets door de vingers te zien. Zoo had de maarschalk in October 1810 aan den kolonel der artillerie den last gegeven, om 24 kanonnen met affuiten naar de Merakbaai te zenden tot bewapening van de aldaar opgerichte verster kingen. Daar de affuiten beschadigd waren, had de kolonel, alvorens aan dien last te voldoen, ze eerst doen repareeren, waarmede vijf dagen gemoeid waren geweest. Dit beviel Daendels niets. Hij schrijft in margine van de betrekkelijke mededeeling, dd. 13 Slachtmaand 1810 Ik ben niet tevreede dat met eene order van dien aart vijf dagen getalmt isindien dit iveder gebeurt kolonel, kunt gij verzekert zijn voor drie maanden na de provoost te zullen gaan. Charge. II N A A.M en VOORNAAM. Geboorte plaats. Ouderdom. I Wat jaar in 't land. Voor wat qualiteit. Dag van aanstelling in de presente qualiteit. Sergeant. Frederik Sevrein Junge. Koppen hagen. 25 1808 als kadet. den le van Sprokkelmaand 1810. Getrouwd. 1 Soldaat. di s- o W Sergeant. Lieut. I le Lieut. Van te voore in andere qua liteit bij de ar mee gediend. Of in vreemde dienst geweest en in welke qua liteit. Hoe lange bij het korps gediend en in welke qua liteit. Voorgedra gen. Hoe lange tijd in elke qualiteit gediend. Neen. maand Bij den Koning van Denemar ken 5 jaar als ca det der marine. 1 maand als sergeant. Tot le lieu tenant kwar tiermeester.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 306