304 wanneer in het sehietregister op een afzonderlijk folio of bij de verant, woording der munitie de weigeringen en hare redenen worden vermeld? Bekendheid met het aantalweigeringen is noodig ter beoordeeling van de hoedanigheid der munitie; doch te weten vwie de schutters zijn bij wie weigeringen van het schot zich voordeden, zal wel niemand in teresseeren en tot geenerlei nut strekken. Wij veroorloofden ons bovenstaande opmerkingen met het oog op de aanstaande invoering van nieuwe reglementen en dienstvoorschriften, en in het vertrouwen dat het nieuwe voorschrift ons voor dergelijke ondoel matigheden zal vrijwaren. Yan de vele verbeteringen, welke het oude schietreglement vereischt, doch welker opsomming thans niet ons doel is, willen wij intussclien nog deze aanstippen, welke wij hopen in het nieuwe voorschrift te zullen aantreffen 1°. dat ter voorkoming van onregelmatigheden, bij het bevorderen tot scherpschutter, van deze benoeming eene korte aanteekening moet worden gehouden op het extract-stamboek van den man, b. v.„8 Augustus 1885 Scherpschutter." 2°. dat tot bevordering van regelmaat bij de vuren in gesloten en ver spreide orde bepaald worde „op hoeveel schijven moet worden geschoten „en hoe die schijven te plaatsen," (komende alleen het laatste gedeelte dezer bepaling in het oude voorschrift bij de vuren in verspreide orde voor). Een infanterist. ERRATA in het artikel„Onze Schietterreinen,'' Afl. 8, blz. 189, reg. 14 v. b. staat: PI. II; lees: PI. I. 9, 257, 17 achterstoel K leesachterstoel L' 267, 14 PI. II PI. I.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 315