311 artillerie 72 (transport van 3 sectiën mortie ren met munitie) mineurs intendance geneesk: dienst opnemers 80 (transport van reserve-uitrusting) 380 „2 dagen vivres) (1) 234 ambulance) 9 instrumenten). Het materieel en de munitie van de kanonnen der bergbatterij wer den door paarden vervoerd. Naarmate de colonnes verder oprukten, werd, van uit de bivaks, te Lambaroe voor 2 a 3 dagen tegelijk gefourageerdde magazijnen op die plaats werden wederom aangevuld uit die te Pager Ajer Missigit en toen deze laatste gaandeweg geledigd werden, rechtstreeks uit die te Kota Radjade voorraad te Oleh-Karang werd eerst later aan gevoerd. Het opvoeren der vivres geschiedde door dwangarbeiders, een lOOtal pikolpaarden en later, toen de rivier vrij werd, een 24tal ingehuurde Chineesche prauwen; laatstgenoemde dienden tevens tot den afvoer der zieken van Lambaroe naar Kota Radja. Het aantal 'van 1126 dwangarbeiders bij de colonnes was met alle krachtsinspan ning op 28 Juli tot ruim 1500 opgevoerd, doch daalde spoedig weder tot 1300. Op het oorlogsterrein werd bovendien nog beschikt over vrije geniewerklieden (150 a 800) en over soms 500 vrije Chineesche koelies. Na de vermeestering van Montassik op 28 Juli werden de operatiën gestaakt en weder met alle beschikbare middelen vivresdepots op gericht te Anak Galoëng en te Montassik-West, ten einde verder ageeren voor te bereiden op spaarzaamheid met vivres en munitie werd herhaaldelijk aangedrongen. Deze vivresopvoer putte de beschikbare krachten weder zoodanig uit, dat o. a. eene proef werd genomen met het oproepen van een 1000tal bevriende Atjehers, waarvan de helft voor transport en de helft voor openkappen van terrein zoude dienen. Zoodra echter de 500 voor transport bestemde dragers, van Lambaroe onder dekking vertrokken, uit de kampongs ter zijde van den weg beschoten wer den, waren zij niet meer vooruit te krijgen en toen 2 hunner ge- (1) Slechts een der colonnes, de zwakste, nam voor 3 dagen vivres mede. De man schappen zelf hadden allen voor 2 dagen hard brood en zoutvleesch bij zich.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 322