384 Zoo zijn almede betere bepalingen gemaakt, om te voorkomen dat enkele deelen eener marschcolonne aan het dwalen zouden gaan, terwijl ook aan de drinkwatervoorziening is gedacht, door te bepalen, dat iu de kookketels of kleine vaatjes reserve-drinkwater op marsch zal medegenomen worden. Zoo is de reserve-munitie een kwart grooter gemaakt voor eene compagnie infanterie en mitsdien op 6000 scherpe patronen gebracht, of wel op 6240, zoodra zij in draagbare munitiekistjes moeten worden verpakt. Eveneens is thans bepaald, dat bjj eeD bataljon te velde 24 tandoes zullen belmoren, terwijl men bij het doen van nacht- marschen thans niet bij ieder bataljon 1 obor, maar bij iedere com pagnie 5 obors in gebruik zal stellen, wanneer althans de marsch niet geheim zal moeten gehouden worden. Zijn voorts de bepalingen uit het proefreglement,hoe twee marsch- colonnes zich zullen kruisen, wijselijk achterwege gebleven, te gelij ker tijd zijn militaire bruggen uit onze militaire nomenclatuur ver dwenen, om meer eenvoudig en waar plaats te maken voor „bruggen" zonder meer. In het IIIe Hoofdstuk zijn eveneens de kantonnemeuten met al den aankleve van dien als eene Indische hors d'oeuvre op zijde gezet, waardoor niet minder dan 15 bladzijden druks vervielen, terwijl al mede de kwartiermakers bij „bivakkeeren" finaal ontslagen zijn. Uit 106 blijkt voorts, dat met de samenstelling van het nieuwe velddienstreglement rekening is gehouden met de overige in aanmaak zijnde nieuwe reglementen, dewijl het in die paragraaf genoemde si gnaal: „de gesloten orde herstellen" eene nouveauté is. Over het algemeen zijn alle afstanden, vermeld in het proefvoor- schrift, aanmerkelijk kleiner genomen, eene zeer goede verbetering, omdat die afstanden, te veel door een Europeeschen bril geschat, veel te groot genomen waren. Zou bij voorbeeld voorheen een voortroep drie doorzoekingspatrouilles uitzenden op ten hoogste 300 pas vooruit, thans heeft men van die 300 pas er 100 gemaakt en bovendien bepaald, dat èn Europeanen èn Inlanders daarbij zullen worden ingedeeld. Moest, om een ander voorbeeld te noemen, een bataljon, dat zelfstandig marcheerde, ééne compagnie tot voorhoede bestemmen op hoogstens 500 passen voorwaarts, thans is die maximum afstand op 300 pas

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 395