398 toon te hebben ten laste gelegd handelingen, die onwaar en lasterlijk zijn, welke feiten zouden daarstellen insubordinatie door woorden en geschriften Overwegende dat met het oog op hetgeen in deze zaak door verschillen de getuigen omtrent de wijze, waarop beklaagde in rechten is betrokken is verklaard, alvorens na te gaan of beklaagde zich inderdaad aan het hem ten laste gelegde heeft schuldig gemaakt, en of dit feit strafbaar is ingevolge de wettelijke bepalingen, dient te worden onderzocht of de krijgsraad behoorlijk en overeenkomstig de wet van deze zaak is ge- saisisseerd Overwegende dat nu, naar aanleiding van het gehouden gerechtelijk onderzoek ten dezen opzichte, zoowel op grond van de in casu geprodu ceerde officieele stukken, als van de beëedigde verklaringen der ter zake gehoorde getuigen, als wettig en overtuigend bewezen kan worden aan genomen, dat bij schrijven (nota) van den militairen commandant van kolonel B., dd0..., aan den plaatselijken commandant te...zijn toegezonden 1°. het extract stamboek van beklaagde 2° t/m 8°. enz (kortheidshalve wordt de opsomming der verschillende bijlagen hier achterwege gelaten), met verzoek het advies van den auditeur-militair in te winnen en c. q. den Europeeschen fuselier JV. N. voor een krijgsraad te doen terecht staan wegens laster en insubordinatie" dat bij schrijven van den plaatselijken commandant te...., lui tenant-kolonel C., den militairen commandant B. zijn terugaangeboden de hem bij schrijven van dien afdeelingscommandant toegezonden bijlagen, vergezeld van een afschrift van het door den auditeur-mi litair in deze zaak uitgebracht advies dat de militaire commandant van...,die bij de ontvangst van dat schrijven zich bevond op eene inspectiereis, in de meening ver- keerende, dat op grond van het door den auditeur-militair uitgebracht advies, beklaagde disciplinair zou worden gecorrigeerd, aan den ka pitein, chef van den staf, den last heeft gegeven, om namens hem (kolonel) den plaatselijken commandant te...te bevelen, tegen den beklaagde een klacht te doen opmaken en dezen naar den krijgs raad te verwijzen dat vervolgens bij het door den chef van den staf bij afwezen en op last van den militairen commandant tot den plaatselijken

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 409