399 commandant te... gericht schrijven, dd..., dezen is gelast, om, naar aanleiding van de reclame van den fuselier N. iV., een klacht te doen opmaken en dien fuselier voor een krijgsraad te doen terecht staan wegens insubordinatie door woorden en geschriften, terwijl bij dat schrijven waren gevoegd de acht bijlagen, welke den plaatselijken commandant te... waren toegezonden bij schrijven van den militairen commandant, dd..., alsook het tot den militairen commandant gericht en in judicio overgelegd schrijven van den eerst aanwezend officier van gezondheid te..., dd...; dat in opvolging van den door den militairen commandant gegeven last, luitenant-kolonel D., die tijdelijk het plaatselijk commado van... heeft waargenomen, in die qualiteit den eer staanwezend officier van gezondheid te Br. A., onder aan bieding van het door beklaagde ingediend bezwaarschrift, heeft verzocht, om den geinsubordineerden Br. A. uit te noodigen een klacht op te maken tegen den beklaagde, die, wegens de door hem in zijn bezwaarschrift gebezigde uitdrukkingen, wegens insubor dinatie door ivoorden en geschriftenmoest terecht staan voor een krijgsraad dat Dr. A., naar aanleiding van zooeven genoemd schrijven, de in judicio overgelegde klacht heeft opgemaakt, dewelke, ver gezeld van het door beklaagde opgemaakte bezwaarschrift, door hem is aangeboden aan den plaatselijken commandant te dat de sedert opgetreden plaatselijke commandant te lui tenant-kolonel E., toen al de stukken van het zoogenaamd voor- loopig onderzoek in deze zaak aanwezig waren, hoewel hij zelf in het geheel geen termen vond, om den fuselier N. N. voor een krijgsraad te doen terecht staan, naar aanleiding van den door den afdeelingscommandant gegeven last, bij zijn tot den auditeur-militair gericht schrijven, dd..., heeft medegedeeld, dat de fuselier N. N. op last van den militairen commandant naar den krijgsraad werd ver wezen, bij welk schrijven den auditeur-militair tevens werden aange boden al de stukken van het voorloopig onderzoek in zake meer- genoemden fuselier; dat de plaatselijke commandant te bij renvooi-missive, dd den korpscommandant van beklaagde heeft in wetenschap

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 410