403 Rechtdoende: voegd zal verklaren van eene zaak kennis te nemen, wanneer het is gebleken, dat over de zaak, of over den persoon van den beklaagde een andere rechter bij de wet is gesteld Overwegende dat dus het reglement op de rechtspleging bij de landmacht in hot onderhavige geval in het geheel niet heeft voorzien Overwegende dat mitsdien in casu datgene behoort te worden gedaan, wat het meest in het belang van den beklaagde kan worden geacht; Overwegende dat alzoo beklaagde van het hem ten laste gelegde behoort te worden vrijgesproken Overwegende dat bovendien de den beklaagde ten laste gelegde en wettig geconstateerde feiten niet vallen onder artikel 99 van het crimineel wetboek voor het krijgsvolk te lande, noch onder eenig artikel der strafwet, zoodat beklaagde ook daarom reeds zal behooren te worden vrijgesproken, daar het reglement op de rechtspleging bij de landmacht niet kent een ontslag van rechtsvervolging, welke, volgens de bepalingen van het gemeene recht, zou behooren te worden uitgesproken. Gelet op de reeds aangehaalde wetsartikelen. In Naam en van wege den Koning! Spreekt den in hoofde dezes genoemden beklaagde N. N. vrij van het feit, hem in de klacht ten laste gelegd. Beveelt dat hij onmiddellijk uit zijn arrest zal worden ontslagen, ten ware bij om andere redenen daarin behoort te blijven. Verwijst den Lande in de betaling der kosten van deze procedure. Aldus gewezen in den Krijgsraad tc enz. SENTENTIE DEFINITIEF. In de zaak, hangende voor het Hoog Militair Gerechtshof van Neder- landsch-Indië tusschen den Advoeaat-Fiskaal voor de Land- en Zeemacht in Nederlandsch-lndië, R. O., appellant, en N. IV., laatstelijk dienende als Europeesch fuselier, geappelleerde. Het Hoog Militair Gerechtshof. Gezien het vonnis van oenen daartoe benoemden krijgsraad te tegen den in hoofde dezer genoemden beklaagde, gewezen op den en uit gesproken op den waarbij hij is vrijgesproken van het feit, hem in de klacht ten laste gelegd, met bevel dat hij onmiddellijk uit zijn arrest zal worden ontslagen, ten ware hij om andere redenen daarin behoort te blijven, en met verwijzing van den Lande in do kosten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 414