411 Het vreemdenlegioen heeft geen compagniesgereedschap. Vivres. Beschuit voor 16 dagen, meel 101 dagen, wijn 119 dagen, tafia (rhum) 128 dagen, koffie 118 dagen, thee 124 dagen, suiker 118 dagen, gezouten rundvleesch 107 dagen, gezouten spek 39 dagen, boonen (1) 39 dagen, gedroogde groenten 39 dagen, sardines 23 dagen, rijst 60 dagen, zout 119 dagen, slachtvee 25 ossen. 24 November Afkondiging van den staat van beleg. Een raad van verdediging en eene commissie van toezicht op den voorraad worden benoemd en zijn op de volgende wijze samengesteld: Raad van verdediging Commandant Dominé, voorzitter kapitein Cattelin, van het vreemdenlegioen, lid; luitenant Derappe, commandant der artillerie, lid; sergeant Bobillot, chef der genie, lid. Commissie van toezicht op den belegeringsvoorraad Officier van gezondheid lste klasse Yincent, voorzitter; kapitein Cattelin, lid luitenant Derappe, commandant der artillerie, lid sergeant Bobillot, chef der genie, lid Gauthier de Rougemont, belast met den dienst der administratie, lid. Op verzoek van den kolonel Duchesne wordt des morgens om half zeven een detachement naar Yuoc gezonden, om de versperring op te ruimen, die de Zwartvlaggen in de Heldere Rivier gelegd heb ben. Dit detachement wordt in twee deelen gesplitst: het eerste deel, belast met de opruiming der versperring, bestaat uit 25 koelies (alles wat men maar heeft kunnen vinden), voorzien van touwen en haken, en een geleide van 15 man yan het vreemdenlegioen; het staat onder bevel van den tweeden officier van de Mitrailleuse en begeeft zich op eene jonk naar zijne bestemminghet tweede deel bestaat uit eene compagnie van het vreemdenlegioen, die het (1) Tayos is eigenlijk argot; deze boonen worden gewoonlijk alleen aan boord ver strekt en de matrozen bezigen dit woord om daarmede inferieure snijboonen aan te duiden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 422