bevel heeft ontvangen, de operatie te beschermen. De operatie gelukt slechts ten halve; de jonk, die men over de breedte der rivier heeft doen zinken, kan slechts verplaatst, doch niet geheel verwijderd worden. Volgens verklaring van den tweeden officier van de Mitrailleuseis de toestand, waarin de versperring thans is, echter geen hinderpaal meer voor de passage. Het detachement keert om 4 uur in den namiddag terug. Ter hoogte van Yuoc gekomen, ontmoet het een troep van 15 met ge weren gewapende Chineezen, waarop de voorhoede der compagnie van het vreemdenlegioen vuurt en deze zich in de richting van Phu-an-Binli terugtrekken. 25 November. In den namiddag wordt eeue verkenning, sterk een peloton van het vreemdenlegioen, naar de dorpen Yla en Truong-Mou gezonden 15 Tonkinsche tirailleurs worden aan deze verkenning toegevoegd; zij heeft de opdracht zich te overtuigen dat de bevolking de werken niet herstelt, die door de colonne Duchesne onder water gezet zijn, den rijstoogst te beschermen en te zorgen dat dezè naar het fort gebracht wordt. Volgens het rapport der verkenning zijn de Zwart vlaggen niet in hunne vroegere posten van Truong-Mou teruggekeerd. Uithoofde de veestapel tot 23 ossen verminderd is, bepaalt de postcommandant dat slechts om den anderen dag een dezer beesten zal geslacht worden. 27 November, (1) De postcommandant ontvangt bericht van Phu-Doan, dat 10000 Zwartvlaggen zich te Than-Quan bevinden, 2000 Zwartvlaggen te Phu-an-Binh en ongeveer 1000 in de omstreken van Phu-Doan. Dit bericht wordt onmiddellijk medegedeeld aan den commandant der 2de brigade en aan den postcommandant van Hong-Hoa. 29 November. Des morgens eene verkenning, sterk een peloton van het vreemden legioen en 15 Tonkinsche tirailleurs, naar Dong-Yen gezonden; dezelfde opdracht als de verkenning naar Yla op den 25en. 412 (1) Op de dagen, die niet vermeld zijn, is niets bijzonders voorgevallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 423