413 80 November. In den namiddag eene verkenning naar Yla gezondensamen stelling en opdracht als den vorigen dag. 1 December. De spionnen van Dong-Yen deelen mede, dat in den vroegen mor gen 20 Zwartvlaggen door het dorp zijn getrokken en zich in de richting van Phu-an-Binh hebben verwijderd. Dien avond melden zij de aankomst te Dong-Yen van 200 Zwartvlaggen, evenals de voorgaanden van Ung-Di over Yla gekomen. 2 December. Ten 6 ure v. m. wordt eene verkenning, bestaande uit eene com pagnie van het vreemdenlegioen en 20 Tonkinsche tirailleurs, naar Dong-Yen gezonden. Zij vindt er de Zwartvlaggen niet meer, waar van den vorigen dag bericht werd gezonden cn die zich achter Yla naar den rand van het bosch hebben teruggetrokken. In den namiddag meldt een brief van den commandant Bougnié der marine-infanterie de aankomst van een konvooi vivres voor het garnizoen voor twee maanden; hij heeft bevel ontvangen, dit konvooi te begeleiden met eene compagnie marine-infanterie en de kanon neerboot „VEclair." Hij deelt mede dat het konvooi, geladen in jonken en sampans, op 4 KM. beneden Yuoc is moeten blijven liggen; de Eclairheeft ten gevolge van het vallende water, het niet hooger op kunnen slepen. Hij verzoekt eene compagnie van het vreem denlegioen naar bedoelde ankerplaats te zenden, om 38 slachtossen in ontvangst te nemen, die de Eclairaan boord heeft en om de passage (voor Yuoc) te beschermen van de jonken en sampans, die zonder geleide naar Tuyen-Quau zullen gezonden worden. 3 December. Met het oog op het verzoek van den majoor Bougnié wordt de compagnie van het vreemdenlegioen, die naar Yla zoude gaan om de positie der Zwartvlaggen te verkennen, naar Yuoc gezonden. Bij eene bocht van den weg uit het bosch komende, wordt deze compagnie (compagnie Moulinay) door verscheidene geweerschoten begroet, ko-

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 424