415 oog op de vermoeidheid zijner troepen, welk gedeelte ook van zijn detachement te doen landen. In den loop van den dag wordt dus bevel gegeven dat eene compagnie van het vreemdenlegioen den volgenden dag de slachtossen gaat halen. Eveneens wordt bevel gegeven dat de 70 man marine-infanterie, die de jonken begeleid hebben, den volgenden dag op die vaartuigen zullen terugkeeren. 6 December. Daar de zendelingen, die naar Yuoc waren gezonden, den vorigen avond medegedeeld haddendat eene afdeeling Chineezen zich opge steld heeft bij de bocht, waar de compagnie Moulinay ook reeds aangevallen wasbegeeft de compagnie van het vreemdenlegioen, die de slachtossen moet halenzich met de marine-infanterie op de jonken, in plaats van den weg over land te volgen, waardoor zij be doelde passage kan vermijden. Zij heeft order om vóór het punt, waar de Chineezen hunne eerste versterking hebben aangelegd, te landen en van dat punt af aan, zich over land naar de ankerplaats van de „Éclair"te begeven, aldus de flank der jonken dekkendewaarop de marine-infanterie moet blijven. De heen- en terugmarsch (de laatste over land) worden zonder hin dernis volbracht en om 2 uur in den namiddag, komen de com pagnie van het vreemdenlegioen en de 15 Tonkinsche tirailleurs te Tuyen-Quan terug. Op den terugmarsch was het detachement van het garnizoen van Tuyen-Quan een eind weg vergezeld door eene compagnie marine-infan terie, die de Eclairop zijne tweede reis van Phu-Doan had mede genomen. 7 December. Berichten, den vorigen dag van spionnen ontvangen, hebben tot de wetenschap geleid dat de Chineezen in grooten getale teruggeko men zijn naar het punt, waar de weg van Ung-Diin het bosch leidt. Eene verkenning, samengesteld uit eene compagnie van het vreem denlegioen en 30 tirailleurs van Tonkin, wordt naar dien kant ge zonden, om de positie van den vijand te leeren kennen. De verkenning, die om 5 uur in den morgen is uitgerukt, komt bij het aanbreken van den dag te Yla, werpt de Chineesche voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 426