417 11 December. Er wordt begonnen aan den bouw van een blokhuis voor 20 man, op eene hoogte op 300 M. van de citadel gelegen. De aanleg van dit blokhuis heefn ten doel om de hoogte, die het dichtst bij de plaats ligt, in bezit te houden en door zijn vuur te beletten dat de vijand zich op hoogten in den omtrek vestigt. Met het oog op de onmogelijkheid, waarin de menages verkeeren in een uitgeput land om plaatselijk inkoopen te doen, bepaalt de post- commandant, dat er elke week vier verstrekkingen van gedroogde groenten, in stede van twee, zullen plaats hebben. Eene verkenning van 30 Tonkinsche tirailleurs en 20 man van het vreemdenlegioen, onder bevel van den luitenant Goullet van de tirailleurs, wordt uitgezonden in de richting van het dorp Yen. Zij heeft in opdracht het ravijn te naderen, waarachter men reeds de aanwezigheid van Zwartvlaggen geconstateerd heeft en te trachten de uitgebreidheid hunner linie te bepalen. Na Yen voorbijgetrokken te zijn, begeeft zich de verkenning voorwaarts tot bij het ravijn, langs een weg die er doorloopt. Maar de nadering der verkenning wordt door een kleinen wachtpost, die vuur geeft, verraden. Ingevolge de opdracht otn zich niet in gevecht te begeven, keert de verkenning langs denzelfden weg terug. Door deze verkenning had men het resultaat verkregen, dat men wist, dat de linie der Zwartvlaggen zich uitbreidde naar de rechter- en linkerzijde van de hoofdrichting, waarin zij kon worden aangevallen. 13 December. Ten twee ure n. m. rukt een troep van ongeveer 40 Chineezen, door twee hoofden te paard geleid, in verspreide orde vooruit, op het terrein dat tusschen het dorp Yla ligt en de reeks hoogten, waarvan hierboven bij de constructie van het blokhuis sprake was. De Chineesche verkenning is en tirailleur opgelost; zij begeeft zich in de richting van het blokhuis en nadert dit tot 12 of 1500 M. Er worden twee patrouilles uitgezonden, ten einde te trachten haar den terugtocht af te snijden; de eerste, zijnde 20 man van het vreemden legioen, gaat den weg naar Yen op en volgt de reeks der hoogten de andere, 20 Tonkinsche tirailleurs, begeeft zich naar den rechter vleugel der Chineezen om dien om te trekken, daarbij gebruik makende

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 428