422 op de achterhoede der verkenning te werpen. Om den terugtocht hiervan te beschermen, trekt een peloton van de andere compagnie van het vreemdenlegioen uit de citadel. Eene halve sectie van dat peloton bezet op 1000 M. van ons fort een bamboe brug, waar over de verkenning terug moest trekken. De rest der versterking- rukt vooruit tot ter hoogte van het dorp Ya-ho (op ongeveer 3 KM. van de plaats) en neemt stelling tegenover dit dorp, vanwaar men reeds het schreeuwen der Chineezen kon hooren, die daar aan kwamen. Onder bescherming dezer versterking, nu achterhoede geworden, komt de verkenning weder op den weg van Dong-Yen en keert in de citadel terug. Gedurende den terugtocht werd de vijand, die trachtte uit Ya-ho en daarna uit Yla te deboucheren, in toom gehouden door het geweervuur der achterhoede en door het geschut der plaats. De verliezen van den vijand bij deze ontmoeting worden op minstens 150 man geschat. De onze bedroegen 9 gewonden. De verbruikte munitie bedroeg: 15000 infanteriepatronen, 24 granaten van 4 pond, 75 Hotchkissgranaten. 23 December. De rapporten der spionnen luiden, dat ten gevolge der schermutseling op den 21sten Lun-Yinh-Phuoc zelf te Dong-Yen is gekomen, met eene versterking van 500 Zwartvlaggen. 24 December. Eene patrouille van Anamieten (geleverd door het dorp Tuyen-Quan) maakt zich van een Zwartvlag meester. De rapporten der spionnen omtrent de aankomst van Lun-Yinh-Phuoc worden door den ge vangene bevestigd 26 December. Een Chinees (der geregelde troepen) wordt gevat door eene patrouille van het vreemdenlegioen, op den weg van Dong-Yen. Deze gevangene geeft de volgende inlichtingen 3200 Chineezen zijn rondom Tuyen-Quan vereenigd, nl. 2000 Zwartvlaggen en 1200 man geregelde troepen van het leger van Quang-Si. De 1200 man geregelde troepen zijn in de schansen van Dong-Yen gelegerd; de Zwartvlaggen bezetten de ver schansingen van Truong-Mou en de legerplaats achter het groote

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 433