423 ravijn, dat van Truong-Mou naar de Heldere Rivier loopt. Te Than-Quan bevinden zich 5000 man geregelde troepen van Yunnan en de weg van Tuyen-Quan naar Phu-an-Binh is be zaaid met postenwaarin zich nog een duizendtal Zwartvlaggen bevindt. 29 December. Het dorp, dat is aangelegd, om alle Anamieten, die zich onder bescherming van de citadel gesteld hebben, te ontvangen, is gereed gekomen en de Inlanders gaan er zich vestigenbehalve naar de zijde van de citadel, is het dorp omringd door een aarden wal van 2 M. hoogte en 0.50 M. dikte. De 80 koelies, die gebezigd werden aan de werken in de citadel, worden als militie ingedeeld voor de verdediging van het dorpzij vormen 4 sectiën, ieder onder bevel van een caï. De militie staat onder bevel van den mandarijn Nguyen Don Ban, aan wien de Inlanders den titel van kapitein der Anamieten geven. Aan dezen mandarijn, die weinig ingenomen schijnt met de eer die hem wordt bewezen, is, om hem in zijn commandement behulpzaam te zijn, de doï der koelies Hang Yan Hinh uit het dorp Yen toegevoegd, een energiek man, die weet zich te doen gehoorzamen. Het is overigens aan dezen doï te danken, dat het dorp is gereed gekomen, daar de tong doï, die oud en ziek is, passieven weerstand biedt aan alle bevelen die hem worden gegeven. De bewapening der koelies bestaat uit lansen van aangescherpte bamboede kapitein der Anamieten heeft een repeteergeweer en een pistool; de doï heeft een percussiegeweer. 31 December. Om elf uur v. m. marcheert een troep van 500 Ohineezen, die van Truong-Mou en Yen komen, in gevechtsformatie op het blokhuis aan. Witte vlaggen (volgens inlichting, door de beide gevangenen verschaft, de vlaggen van Lun-Yinh-Phuoc zeiven) worden voor de linie der tirailleurs gedragen. Op ongeveer 1500 M. van het blokhuis gekomen, houden de Chineezen halt en maken bijna onmid dellijk daarop keert. 1 Januari. Spionnen deelen mede dat Lun-Yinh-Phuoc met een troep

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 434