424 van ongeveer 1500 Zwartvlaggen naar Phu-an-Binh is terugge keerd. De schijnbeweging van den vorigen dag heeft waarschijnlijk het doel gehad, de beweging, door den aanvoerder der Zwartvlaggen uitgevoerd, te verbergen. Des avonds om 8 uur wordt liet dorp door een troep Chineezen aangevallen, die echter door de hindernissen, waarvan het dorp omringd is, worden tegengehouden. 2 Januari. Des avonds wordt eene hinderlaag gelegd bij de pagoden in het zuid-oosten van het dorp; de Chineezen keereri echter niet terug. 3 Januari. Des avonds wordt eene hinderlaag gelegd bij de kleine pagode, op den weg van Dong-Yen gelegen. De Chineezen komen evenmin als den vorigen dag. 4 Januari. Sedert eenige dagen zijn de Chineezen gewoon ten elf ure in den voormiddag eenige groepen naar de rij hoogten te zenden, die in de richting van den weg naar Yen ligt. Eene hinderlaag van 30 man van het vreemdenlegioen wordt des morgens om tien uur op de meest verwijderde dier hoogten geplaatst, de hoogte met bloemen genaamd. Een eerste groep van 8 Chineezen begeeft zich op het gewone uur naar dat punt; daarachter heeft een meer sterke groep zich in het struikgewas gedekt opgesteld, aan het einde van de groote reeks bosschen en struiken „de groote heg" genaamd. De groep éclaireurs komt op 400 M. van de hinderlaag, die bemerkt wordt; de Chi- neesche patrouille trekt daarop terug op Truong-Mou, vanwaar zij gekomen is. 6 Januari. Yan af den 5cn Januari wordt de indemniteit van 5 centimes voor groenten vervangen door eene dagelijksche verstrekking van ge droogde groenten (beurtelings boonen en erwten). Machtiging wordt ook gegeven tot het verkrijgbaar stellen van brood voor de soep, tegen betaling. 7 Januari. De zijde van het dorp, naar de citadel gekeerd, wordt slechts

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 435