428 wacht van den noordelijken weg van Yen. In den vroegen morgen komen weder talrijke arbeiders van Yla naar de groote rij bosschen maar deze zijn verspreid. Met het doel 0111 het werk, waaraan de Chineezen op die linie zeker bezig zijn, op te houden, worden eenige schoten uit de Hotchkiss gedaan op de Chineezen, die zich naar het werk begeven, maar het gelukt niet hen tegen te houden. 's Avonds doet men nog eenige schoten op de arbeiders, die ge zamenlijk naar Yla terugkeeren. 23 Januari. De arbeiders komen weder van Yla naar de rij bosschen en er komt nog een grooter aantal van Dong-Yen. Deze laatsten trekken door het dorp Ya-Ho, waar zij zich voorzien van boom takken, fascines en bossen stroo. Gedurende den geheelen dag is de vlakte bezaaid met afzonderlijke werkers tusschen Ya-Ho of Yla en de rij bosschen. Men tracht nogmaals dat heen- en weer trekken dier arbeiders tegen te houden door middel van de Hotchkiss, maar zonder resultaat; men schiet trouwens zeer weinig. In den morgen opent de linie Chineezen, die het werk bescher men, het vuur tegen het blokhuis, uit den rand der bosschen; dat vuur wordt ondersteund door het vuur van eene batterij van 4 wal- bussen het wordt niet beantwoord. 24 Januari. De arbeid der Chineezen schijnt op te houden. De linie, die den zoom van het bosch heeft bezet, vuurt als den vorigen dag; de walbussen-batterij doet 38 schoten op het blokhuis; een schot daarvan treft het doel, zonder schade te doen. Eenige schoten uit de Hotchkiss en een schot met den 80 mM. worden gedaan op verschillende groepen, die in den namiddag tusschen de rij bosschen en Yla rondloopen. 25 Januari. Het werk, dat den vorigen dag gestaakt was, wordt met meer ijver hervat. Meer dan duizend man corvéeërs gaan en komen den geheelen dag tusschen Ya-Ho en de linie bosschen. Zouden de Chineezen het plan hebben, onze versterking geregeld te belegeren? Om het werk op te houden, doet men uit de citadel 41 schoten met de Hotchkiss en eenige schoten met den 80 mM.verscheidene

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 439